Sevgilinizle Birlikte Uyumak Bakın Neye Yol Açıyor? Sonuçlar Şaşırtıcı!

Sevgilinizle Birlikte Uyumak Bakın Neye Yol Açıyor? Sonuçlar Şaşırtıcı!


Bilim insanları tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan sevgilinizle birlikte uyumak araştırması çok büyük bir dikkat çekmeyi başardı. Almanya ve Danimarka merkezli üniversiteler tarafından gerçekleştirilen bu araştırmada, çok ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Hadi gelin detaylara hep beraber bir göz atalım.

Küresel uyku araştırmaları her geçen gün çok daha fazla artış gösteriyor. İnsanların kaliteli bir gün yaşaması için uyku çok büyük bir önem taşıyor ve bilim insanları bunun farkında. Özellikle de Batı Avrupa’da uyku konusunda her yıl yüzlerce araştırma gerçekleştiriliyor. Bu araştırmaların sonuçları, çeşitli bilim dergilerinde paylaşılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde yine böyle bir uyku araştırması Avrupa’daki popüler dergilerin birinde paylaşılmıştı.

Sevgilinizle birlikte uyumak işlerinizi daha fazla kolaylaştıracak

Araştırmanın detaylarına geçmeden önce kısa bir bilgilendirme yapmanın yararlı olacağını düşünüyoruz. Muhtemelen birçoğunuz REM evresi denilen uyku türünü bir şekilde duymuştur. Buna aynı zamanda uykunun en derin noktası da denilmektedir. Birçok rüya ve hayal, genellikle bu evrede görülmektedir. REM ne kadar uzun sürerse, uykunun kalitesi o kadar çok artıyor.

sevgilinizle birlikte uyumak

Bilim insanlarının 54 çift üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda, birlikte uyumanın REM evresini uzattığı ifade ediliyor. bu evre uzadıkça, zihin daha da sakinleşiyor ve böylece yaratıcı bir hale geliyor. Sevgilinizle birlikte uyumak yaratıcılığı arttığında ise, kişiler hem daha mutlu oluyor hem de günlük hayatlarının kalitesi artıyor. Bu durumun sadece bir taraf için mi yoksa her iki taraf için de mi geçerli olduğu araştırıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda, her iki taraf için de geçerli olduğu görüldü.

Avrupa’da gerçekleştirilen bilimsel araştırma, aynı zamanda çok fazla tepki topladı. Bazıları sadece 54 çift üzerinde yapılan deneyin pek geçerli olmayacağını ifade etti. Ayrıca kimileri de sevgilinizle birlikte uyumak hakkında bu kadar ayrıntılı bilgilerinin olmadığını söyledi. Fakat genel olarak bu araştırma olumlu karşılandı diyebiliriz. Peki sizce gerçekten de sevgiliniz veya eşinizle beraber uyumak yaratıcılığı arttırıyor mu? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi bazı Lenovo dizüstü bilgisayarlar için büyük sorunlara neden oluyor

>> Mavi Işık Nedir? Mavi Işıktan korunma yöntemleri nelerdir? Hepsi bu makalede…

 


CEVAP VER