Sigorta fiyat karşılaştırma sitesi Tamoniki neler yapacak?

Sigorta fiyat karşılaştırma sitesi Tamoniki Türkiye’de faaliyete başladı. 8 ay önce karşılaştırma yaparak hizmete başlayan firma bugün yaptığı basın toplantısı ile Türkiye’de neler yapacağını açıkladı. 

Sigorta şirketlerinin dijitalleşmesine yardımcı olmak amacı ile sektöre adım atan Tamoniki 2017 yılında resmi olarak kuruldu. Broker lisansının alınmasından sonra yaklaşık 8 ay önce sigorta karşılaştırmaları ile hizmet vermeye başlayan firma büyük sigorta firmaları ile doğrudan bağlantılı. Diğer online sigorta şirketlerinden farklı olarak kendi portföyü bulunmayacak firmanın satış modeli kullanıcıları aracı kurum yerine direk sigorta firması üzerinden satışa yönlendirmek.

Sigorta fiyat karşılaştırma sitesi

Bu model ile müşterilere komisyon yansıtmadan sigorta firması üzerinden gelir modeli oluşturacak firma Türkiye’de de. Farklı bir model ile hizmet veren ilk firma oldu. Diğer online sigorta firmaları satış ve pazarlama ile kendi portföylerini oluşturarak satışlarını kendileri gerçekleştiriyor. Ve kendi komisyonlarını alarak kalan kısımı sigorta firmasına veriyorlar. Tabii ki bu durum insan kaynağı açısından olumsuz bir durum oluşturuyor. Tamoniki sunduğu tamamen dijital servisler maliyetlerini düşürerek bu durumu müşterilere yansıtacak ve daha iyi bedeller ile sigorta satışına aracılık edecek.

Tamoniki.com, şimdiye kadar 5 büyük sigorta firması (Mapfre sigorta, unico sigorta, anadolu sigorta, sampo sigorta, gulf sigorta) ile anlaşmış durumda ve arka planda sistem entegrasyonları gerçekleştirilmiş ve karşılaştırmalarda bu firmaların rakamları sunulmakta. Şimdilik Trafik ve kasko sigortası fiyat alternatifleri sunan firma yakın süre içerisinde ferdi kaza sigortası seçeneğini de online olarak sunacak. Tamoniki yöneticilerin verdiği bilgilere göre yakın süre içerisnde karşılaştırma içerisindeki sigorta firması sayısı da aratacak. Anlaşılan firmalar var ve arka planda entegrasyon işlemleri hali hazırda devam ediyor.

Ocak 2019 tarihinde faaliyete başlayan Tamoniki.com’u günde 4000 kişi ziyaret ediyor. Aylık tekil kullanıcı sayısı ise 100 bin civarında. 2019 yılının sonunda aylık ziyaretçi sayısının 200 bin civarında olması bekleniyor. 2020 sonunda ise Tamoniki.com un hedefi 640 bin kişilik aylık ortama ziyaretçi sayısına ulaşmak. Sigorta fiyat karşılaştırma sitesine ulaşmak için Tamoniki.com.

:: ESET, Top Performer olarak tanımlandı

Sigorta fiyat karşılaştırma sitesi Tamoniki Türkiye'de faaliyete başladı.