Snapchat Güvenlik Tarafına Eğilmeyi Sürdürüyor! Aileleri İlgilendiriyor!

Snapchat, genç yaştaki kullanıcıların daha güvenli deneyimler gerçekleştirebilmesi için yeni bir güvenlik güncellemesi planlıyor. Evet, Aile Merkezi sisteminin kapsamı daha da genişletilecek. Ebeveynlere müjde!

Snapchat platformu, güvenlik tarafında yeni adımlar atarak genç kullanıcıları daha fazla korumayı hedefliyor. Bu bağlamda platform, geçtiğimiz sene Snapchat Aile Merkezi özelliğini hizmete sunmuştu. Böylelikle aileler, çocuklarını internette vakit geçirirken zararlı içerikler ve taciz gibi konular karşısında koruyabiliyordu. Şimdi dahası da yolda.

Snapchat’in ebeveynlerin çocuklarını korumaları için yeni önlemlerden oluşan paketin yakında kullanıma sunulacağı duyuruldu. Böylelikle…

Aileler, “içerik kontrolleri” başlığı altında daha fazla seçeneğe sahip olacak. Buradan, çocukların hangi içerikleri izleyebileceği, hangi içerikleri de izleyemeyeceği filtrelenebilecek. Gerekirse sadece video türleri değil, aynı zamanda içerik üreticileri de tamamen engellenebilecek. Yani bu kez daha fazla seçeneğin sunulacağını söyleyebiliriz.

Yetkililer, henüz incelenmemiş, ama bir anda viral olarak milyonlarca kişiye erişmesi mümkün içerikleri engellemeyi hedefliyor. Böylece platform, TikTok ve benzeri diğer platformlara kıyasla biraz daha kontrollü ve güvenli bir konuma gelebilir. Bu, ebeveynler için sevindirici olsa da ufak yaştaki kullanıcıları da üzebilir.

Snapchat Güvenlik Tarafına Eğilmeyi Sürdürüyor! Aileleri İlgilendiriyor!

Tabii bu tip detayları kullanarak çocuğunuzu korumak için öncelikle Aile Merkezi bölümüne gitmeniz gerekiyor. Bu, platform tarafından sunulan ücretsiz bir bölüm ve birkaç dakika içinde tüm işlemleri tamamlama şansınız var.

Snapchat’in yapay zekâ odaklı kullanım da dahil daha pek çok yeni geliştirme üzerine çalışmalar yaptığı ifade ediliyor. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu esnada TikTok ise, Amerika genelinde tamamen yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıya

Çin menşeli sosyal medya platformu, tüm dünyada geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Yine de, casusluk, verilerin toplanması ve Çinli otoritelerle paylaşılması gibi konu başlıkları gündeme getirilerek platformun Amerika’da tamamen yasaklanması konuşuluyor.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ise, ortada bir şüphenin kalmaması ve verilerin Amerika’da depolanması gibi konular göz önüne alınarak TikTok’un farklı bir firmaya satılmasının mümkün olabileceğini düşünüyor. Aksi durumda yaptırımlar olacak gibi görünüyor. TikTok yetkilileri ise, yakın zamanda ABD yetkilileriyle görüşmeye hazırlanıyor.

İlgili Haberler

>> Bedava Oyun: Far Cry 5 İster misiniz? Hem de Yeni Güncellemesiyle!