iPhone 15, Bu Özelliğiyle Diğer Tüm iPhone’ları Geride Bırakabilir!

iPhone 15

iPhone 15 ailesine dair sızıntı ve söylenti bilgiler arka arkaya geliyor. Bu haberimizin konusu ise, yeni ürünün tasarım detaylarıyla ilgili. Söylentilere göre yeni telefon ailesi, iPhone tarihindeki en ince çerçevelere sahip olabilir. Bu da daha büyük ekran ve daha iyi görüntüleme gibi anlamlar taşıyor. Tabii şu an kâğıt üzerindeki söylenti boyutta bilgilerden yola çıkarak konuşuyoruz.

iPhone 15 ailesi ya da en azından Pro Max modeli, oldukça ince çerçeve tasarımlarıyla gelebilir. Böylelikle yeni seri telefonlar, iPhone tarihindeki en ince çerçeveli telefonlar olarak kayıtlarda yerini alabilir.

Örneğin iPhone 15 Pro Max modelini ele alalım…

iPhone 15, Bu Özelliğiyle Diğer Tüm iPhone'ları Geride Bırakabilir!
Mevcut modellerde siyah çerçeve faktörü dikkatlerden kaçmıyor…

Paylaştığı sızıntı ve söylenti haberlerle tanınan Ice Universe hesabı, bu kez konuyu iPhone 15 ailesine getirdi…

Belirttiğine göre iPhone 15 Pro Max, yani muhtemelen yeni serinin en güçlü üyesi, ön kısımda 1.55mm kalınlıktaki siyah çerçeve faktörüyle gelebilir. Bu gerçekleşirse, iPhone ürün ailesinin en ince çerçeveli ürününe merhaba diyeceğiz. Ayrıca şu an 1.81mm’lik rekoru elinde bulunduran Xiaomi 13 de geride bırakılmış olacak.

Diğer birkaç popüler telefonun çerçeve kalınlıklarına göz attığımızda şu değerleri görüyoruz:

Galaxy S22 ve Galaxy S23’te 1.95mm’lik siyah çerçeve faktörü var.

iPhone 14 Pro’ya baktığımızda ise, 2.17mm kalınlık değerini görüyoruz.

iPhone 15 ailesinin önümüzdeki eylül ayı itibarıyla resmiyet kazanması bekleniyor

Evet, bu yeni aileyi eylül ayının ortalarına doğru görebiliriz. Resmi tanıtımdan kısa süre sonra da Amerika başta olmak üzere pek çok ülke için ön sipariş süreçleri başlayacaktır.

Gelen söylenti bilgilerde, bu ürün ailesinde yeni bir tasarım çizgisi ve özellikle Pro üyeler için premium malzemelerin kullanılacağı söyleniyor.

Yeni Apple çipinin bazı 15 üyeleri için değil, tüm üyeler için kullanılacağı da ifade ediliyor.

Bir diğer önemli başlık da Type-C bağlantı noktası tarafında. Bildiğiniz gibi AB üyeleri, tüm üreticilerin yeni standartları benimsemesi gerektiğini belirtiyor ve aksi durumda ceza mekânizmasının devreye gireceğini bildiriyor. Bu bağlamda, 15 ailesinde Type-C bağlantı nokasına geçiş yapıldığını görebiliriz.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Snapchat Güvenlik Tarafına Eğilmeyi Sürdürüyor! Aileleri İlgilendiriyor!