Snapdragon 7s Gen 2 Orta Segmentte Rakip Tanımayacak!

Snapdragon 7s Gen 2

Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 işlemcisini piyasaya sürdü. 4nm üretim süresinden geçen yonga seti üst segment telefonlara meydan okuyacak.

. .

Qualcomm, Snapdragon 7s Gen 2 adlı yeni bir yonga setini duyurarak uygun fiyatlı orta düzey telefonları hedefliyor. Bu yeni yonga seti, 4nm işlem teknolojisi üzerine kurulu ve daha düşük bir bütçeyle donatılmış telefonlar için tasarlanmış. Snapdragon 7s Gen 2, Qualcomm’un önceki yongalarına göre daha düşük bir performansa sahip, özellikle CPU ve ISP (Görüntü İşlemci) alanlarında. Bu, yongayı daha ekonomik bir segmente konumlandırıyor.

Snapdragon 7s Gen 2 Orta Segmentte Rakip Tanımayacak!

Snapdragon 7s Gen 2′nin CPU’su, dört performans çekirdeği için 2,4 GHz ve dört verimlilik çekirdeği için 1,95 GHz hızlarında çalışıyor. Adreno GPU belirtilmemiş, ancak FHD+ çözünürlüğünü 144 Hz yenileme hızıyla desteklediği açıklanmış. FastConnect 6700 bağlantı platformu, yonga setinin bağlantı özelliklerini sınırlıyor. Snapdragon 7s Gen 2’nin en yüksek indirme hızı 2,9 Gbps ve Bluetooth desteği sadece 5.2 olarak listeleniyor.

Snapdragon 7s Gen 2

Spectra ISP, tek bir kamerayla 200 MP’ye kadar fotoğraf çekebilme yeteneği ve 30 fps’de 4K video kaydı yapabilme özelliği sunuyor. Yonga setinin bellek desteği 3200 MHz LPDDR5 olarak belirlenmiş, ayrıca USB-C 3.1 ve Hızlı Şarj 4+ gibi özelliklere sahip. Qualcomm, Snapdragon 7s Gen 2 yonga setine sahip cihazların ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda henüz resmi bir açıklama yapmış değil.

Bu yeni yonga seti, uygun fiyatlı telefon üreticileri için çeşitli seçenekler sunarak daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşma fırsatı sunabilir. Snapdragon 7s Gen 2, daha düşük bütçeli ancak hızlı ve işlevsel telefonlar arayan kullanıcılar için ilgi çekebilir. Ancak kesin performans ve özellikler, telefon üreticileri tarafından nasıl uygulandığına bağlı olarak değişebilir.

Qualcomm’un 4 nm üretim sürecinden geçen bir yonga seti ile karşımıza çıkıyor olması, özellikle gelecekte piyasaya sürülecek giriş ve orta segment teflonlarda ısınma ve enerji verimliliği konusunda çok daha başarılı akıllı telefonlar göreceğimiz anlamına geliyor. Önümüzdeki günlerde yeni işlemciye sahi olan ve Türkiye’de satılacak olan akıllı telefonlar hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> OnePlus Tablet Ortaya Çıktı: Daha Ucuzu Yok!

. . . . .