YouTube Android Uygulaması Yeni Değişiklik İle Gündemde!

YouTube Android

YouTube Android uygulaması, ufak fakat kullanıcılar için göze çarpan bir değişiklik ile gündeme geldi. İşte yeni güncellemenin sundukları.

Google’ın popüler video platformu YouTube, son zamanlarda kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla yapılan bir dizi değişiklikle gündemde. Ancak son değişiklikler, bazı kullanıcılar arasında karışık duygulara neden oluyor. YouTube’un web sürümünde başlayan ve şimdi Android uygulamasına da sıçrayan değişiklik, video küçük resimlerindeki kare köşelerin yuvarlak köşelere dönüştürülmesini içeriyor. Bu estetik değişiklik, bazı kullanıcıların rahatsızlığını ve hatta Karanlık tema kullanma isteğini artırıyor gibi görünüyor.

YouTube Android Uygulaması Yeni Değişiklik İle Gündemde!

YouTube’un Android uygulamasındaki bu değişikliğe geçiş yapmak isteyen kullanıcılar, profil resimlerine dokunarak Ayarlar bölümüne erişebilirler. Buradan Görünüm seçeneği altında, cihaz teması, Açık tema veya Koyu tema seçeneklerinden birini seçebilirler. Ancak bu değişikliğin Android 14 Beta 5.3 gibi belirli sürümlerde henüz kullanıma sunulmadığını belirtmek önemlidir.

Yeni yuvarlatılmış köşeler sadece video küçük resimlerini değil, aynı zamanda web üzerindeki video oynatıcıyı da etkiliyor. Bu, bazı kullanıcılar arasında bu değişikliği sorgulamalarına ve istedikleri görünümü elde etmek için Karanlık tema veya diğer seçeneklere yönelmelerine yol açıyor.

YouTube Android

Şu anda, Google’ın YouTube Android uygulamasında yaptığı bu değişikliği Android kullanıcılarına daha yaygın bir şekilde ne zaman sunmayı planladığına dair net bir bilgi yok. Ayrıca, iOS tabanlı YouTube uygulamasında benzer bir değişikliğin yapılıp yapılmayacağı da belirsizliğini koruyor. Kullanıcıların, bu yeni görünümün nasıl bir tepki aldığını ve gelecekteki güncellemeleri takip etmeye devam etmeleri gerekecek gibi görünüyor.

Aslıdan söz konusu YouTube Android uygulamasındaki değişiklik, her ne kadar ufak bir farklılık olarak gözükse de, köşeli kapaklara gözü alışan kullanıcılar için oldukça rahatsız edici gözüktüğünü söyleyebiliriz. Bu yüzden karanlık tema kullanımı oldukça artmış durumda. Tabii ki YouTube güncellemesi geri alınamadığı için, uygulama klonu ile yeni bir YouTube yükleyip, klonlanmış YouTube’da eski sürümü yüklemeniz mümkün hale gelebilir. Eğer YouTube geliştiricileri kullanıcıların yorumunu dikkate alırsa eski güncelleme tekrar yayınlanacaktır. Yeni güncelleme hakkında tüm gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> OnePlus Tablet Ortaya Çıktı: Daha Ucuzu Yok!