Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisine sahip en güçlü telefon yolda!

Snapdragon 8 Gen 3

Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile gelecek olan Red Magic 9 Pro serisi duyuruldu. İşte markanın yeni oyun telefonlarının sundukları.

ZTE’nin nubia markası, Red Magic 9 Pro ve Pro+ modellerini duyurarak oyun telefonlarındaki çıtayı yükseltiyor. Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, geliştirilmiş tasarım, omuz tuşları ve RGB soğutma fanları, her iki modeli de oyun tutkunları için çekici kılıyor. İki cihaz arasındaki temel donanım benzer olsa da pil kapasitesi, şarj hızı ve RAM miktarında farklılıklar bulunmaktadır.

Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisine sahip en güçlü telefon yolda!

Her iki telefon, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,8 inç düz AMOLED ekranlarla geliyor. 1.600 nit’e kadar parlaklık ve göz yorgunluğunu azaltmak için 2.160Hz PWM karartma gibi özellikler, oyun deneyimini zenginleştiriyor. Ekran altı 16 MP ön kamera, çerçevesiz ve şık bir tasarım sunarken aynı zamanda kalp atış hızı monitörü olarak da kullanılabilecek bir Ekran altı parmak izi okuyucuya ev sahipliği yapıyor. Red Magic 9 Pro ve Pro+ modelleri, en yeni Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve 24 GB’a kadar RAM ile güçlendirilmiş durumda.

Snapdragon 8 Gen 3

Red Magic 9 Pro, 6.500 mAh kapasiteli 80W kablolu şarj destekli pil ile gelirken, 9 Pro+, daha küçük 5.500 mAh bataryasıyla 165W hızlı şarjı destekliyor. Her iki telefonun kamera bölümünde, Samsung’un OIS’li GN5 sensörüne dayanan 50 MP ana kamera ve 50 MP ultra geniş lens bulunuyor. Android 14 tabanlı Red Magic OS 9.0, yazılım tarafındaki güncellemeleri temsil ediyor. Red Magic 9 Pro’nun başlangıç fiyatı 4.399 CNY (620 $) iken, 9 Pro+ modeli 5.499 CNY (775 $) ile başlıyor.

Snapdragon 8 Gen 3

Şeffaf versiyonlar ve daha yüksek konfigürasyonlarla birlikte fiyatlar 6.999 CNY’ye (987 $) kadar çıkabiliyor. Çin’deki satışlar 28 Kasım’da başlayacak ve uluslararası fiyatlandırma daha sonra açıklanacak. Fakat söz konusu markanın ülkemizde resmi olarak hizmet vermediğini biliyoruz. Genellikle ikinci el alışveriş sitelerinde yurtdışı kayıtlı olarak söz konusu telefonları görebilirsiniz. Fakat resmi, distribütör garantili telefonları satın almanızı tavsiye etmiyoruz. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de satışa sunulacak olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olan telefonlar hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni ayrıntılardan haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei Nova 12 Serisi Dikkat Çeken Tasarımıyla Ortaya Çıktı!