Snapdragon 888 işlemcili en ucuz telefon yakında tanıtılacak!

Redmi K40 Pro
Google News Abone Ol

Redmi K40 Pro, Snapdragon 888 amiral gemisi işlemcisine sahip en ucuz telefon olarak 20 Ocak’ta piyasaya sürülecek. İşte detaylar.

Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi Mi 11 amiral gemisi akıllı telefonun tanıtılması ile, son zamanlarda en çok konuşulan cihazlar arasında yerini almayı başardı diyebiliriz. Serinin Pro versiyonu beklenirken, işin Redmi tarafından da aynı yonga setine sahip daha uygun fiyatlı bir model geleceği kesinleşti. Xiaomi Mi 11 serisi, her ne kadar rakiplerine göre daha uygun fiyatlar sunsa da, tüketiciler aynı performansı daha uygun modellerde yakalama arayışına girmeye başladı. Xioami’nin alt markası Redmi ise daha uygun fiyata piyasaya sürdüğü amiral gemisi modelleri ile ilgi odağı haline gelecek gibi görünüyor. 

En ucuz Snapdragon 888 işlemcili telefon Redmi K40 Pro olacak! 

Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinin tanıtılması ile, bu yonga setinin kullanılacağı güçlü telefonlar da bir bir belli olmaya başladı. Bu cihazların arasında, Snapdragon 888 yonga setine sahip en ucuz model de belli oldu. Redmi K40 Pro, Snapdragon 888 kullanan en uygun amiral gemisi telefon olmayı hedefleyecek. 

Redmi K40 Pro

Bu model ile birlikte, daha uygun bir fiyata sahip Redmi K40 modeli de tanıtılacak. Söz konusu cihazın ise MediaTek işlemcisinden güç alacağı iddia ediliyor. 

Redmi K40 Pro

Redmi K40 Pro modelinin render görüntülerini incelediğimizde, Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro modellerine benzer bir tasarıma sahip olduğunu görmekteyiz. Ön panelini incelediğimizde, son derece ince çerçevelere sahip, neredeyse tam ekranlı bir delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Bu ekran, iddialara göre 120 Hz tazeleme oranına sahip OLED bir panel olacak. Arka yüzeyinde ise gayet hoş duran bir kamera kurulumu tercih edilmiş.  

Serinin hakkında henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor. Fakat iddialara göre Snapdragon 888 işlemcisine sahip en ucuz akıllı telefon olarak piyasaya sürülecek. 20 Ocak’ta tanıtılacak serinin, tanıtım tarihi yaklaştıkça hakkında daha fazla bilgi sızdırılacaktır. Beklemede kalın. 

İlgili Haberler 

>> Redmi Note 9T tanıtıldı: Bu fiyata çok satar! 

>> Xiaomi Mi 11 ile Uygun Fiyatlı Telefon Algısı Bitecek mi? İşte fiyatlar… 

 


CEVAP VER