Snapdragon 888+ ortaya çıktı. Kullanacak ilk marka ise şaşırtmadı!

3 Xiaomi cihazı güncelleme

Qualcomm tarafından geliştirilen amiral gemisi yonga seti Snapdragon 888+ ortaya çıktı. İşlemciyi ilk kez kullanacak olan marka ise o Çinli dev olabilir. İşte ayrıntılar.

Çoğu teknoloji devi markaların, amiral gemisi modelleri bir hayli ilgi görüyor. Özellikle en iyi işlemcilerin kullanıldığı modeller, en çok tercih edilen cihazlarda yer alıyor. Örneğin Snapdragon 888 işlemcisi, bu dönemin en çok tercih edilen amiral gemisi modellerinde kullanılan işlemcisi olarak karşımıza çıkıyor. 2021’in başında tanıtılan yonga seti, tanıtımdan itibaren bir hayli ilgi gördü. Sonraki aylarda ise başta Xiaomi olmak üzere bu işlemciyi kullanan telefonların, AnTuTu testlerinde liderliğe oynadıklarını gördük.

Qualcomm’un bu işlemcisi hala revaçtayken, serinin bir sonraki modeli hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı. Snapdragon 888+ olarak adlandırılacağı iddia edilen yeni Qualcomm işlemcisinin GeekBench’te listelendiğini görmekteyiz. Ortaya çıkan puana baktığımızda ise, Dünya’nın en güçlü Android işlemcisi olacağı şüphesiz. Bununla beraber yeni işlemcinin bazı cihazlarda test edildiği sızdırıldı. Hatta test edilen cihazlardan bir tanesi GeekBench listelerinde ortaya çıktı. Artık Snapdragon 888+ işlemcisinin kesinleştiğini söyleyebiliriz. İşte yeni işlemci hakkında tüm detaylar.

Snapdragon 888+ ilk kez Mi Mix 4 modelinde kullanılabilir

Ortaya çıkan bilgileri incelediğimizde, Xiaomi’nin ekran altı kamera teknolojisi ile karşımıza çıkacak olan ilk modeli, 10 Ağustos tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bununla beraber yeni cihazın, ekran altı kamera teknolojisi dışında sunacağı teknolojiler ile ilgili de ipuçları mevcut.

Snapdragon 888+

GeekBench listelerinde ortaya çıkan Xiaomi modelinin özelliklerini incelediğimizde, yeni modelin Snapdragon 888+ işlemcisini çalıştırdığını görmekteyiz. Söz konusu sızıntının henüz resmî kaynaklar tarafından onaylanmadığını belirtelim. Fakat GeekBench sızıntılarının genellikle yanlışı yansıtmadığını söyleyebiliriz.

İddialara göre yeni çip, bu yılın ikinci yarısında amiral gemisi akıllı telefonlar ile kullanıcıların karşısına çıkacak. GeekBench’te gösterdiği kadar iyi bir performans sergileyebilecek mi, merak konusu. Önümüzdeki haftalarda yeni yonga seti hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Snapdragon 778G 5G Akıllı Telefonlara Hayat Verecek: Yeni İşlemci Bomba Gibi Geliyor

>> Samsung Galaxy S21 FE modelinin üretim tarihi belli oldu: Uygun fiyatlı S21 fırsatı