Honor X20 sızdrıldı: Türkiye’de satılırsa orta segmentte rakip tanımaz

Honor X20

Honor’un yakında tanıtılması beklenen Honor X20 modeli GeekBench’de ortaya çıktı. İşte orta segmentteki rakiplerin işlemcisinee diz çöktürecek yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Honor’un Huawei’den ayrılması ile, hem akıllı telefon hem de giyilebilir teknoloji alanında atak yaptığını söyleyebiliriz. Hem Dünya çapında satışa sunulan, hem de ülkemizde gördüğümüz yeni Honor cihazlarının satış rakamlarının, son zamanlarda önemli derecede bir ivme kazandığını söylemek mümkün. Özellikle Honor’un fiyat performans odaklı modelleri, ülkemizde en çok ilgi gören Honor modelleri arasında yer alıyor. Bununla beraber Honor’un akıllı bileklikleri de bir hayli seviliyor. Söz konusu markanın yine fiyat performans odağı ile karşımıza çıkması beklenen yeni modeli hakkında bir çok detay ortaya çıktı. İşte Türkiye’de de satışa sunulması beklenen yeni Honor X20 modelinin tasarım detayları ve sunduğu özellikler.

Honor X20 sızdrıldı: Türkiye’de satılırsa orta segmentte rakip tanımaz

Honor’un geçtiğimiz günlerde render görüntleri ortaya çıkan modeli GeekBench listelerinde görüldü. Sonunda yeni modelin işlemcisi, RAM kapasitesi gibi bazı teknik özellikleri belli oldu. Bununla beraber yeni modelin fiyatına dair de sızıntılar mevcut. Orta segmentin ilk basamaklarından bir model olarak sunulması beklenen, MediaTek yapımı bir işlemci ile sunulacak modelin işte özellikleri.

Honor X20

Ortaya çıkan bilgileri incelediğimizde, GeekBench listesinde NTN-AN20 model numarası ile ortaya çıkan modelin, MediaTek imzalı Dimensity 900 işlemcisine sahip olduğunu görmekteyiz. Genel olarak bu işlemcilere sahip olan modelleri incelediğimizde, beklenen performansı sergilediğini ve uygun fiyatı ile karşımıza çıktığını görmekteyiz. Test sonuçlarında ise söz konusu modelin, tek çekirdeklide 709 puan alırken, çok çekirdeklide ise 2079 puan aldığını görülüyor.

Honor X20

Render görüntüleridir ortaya çıkan kameraların, 64 MP ana kamera 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro lens olarak karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Ön panelinde ise 6.67 inçlik IPS LCD teknolojisine sahip, 90 Hz tazeleme oranı ile karşımıza çıkan ekran panelinin sunulduğu da sızdırıldı. 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri ile karşımıza çıkacak olan model, 128 GB ve 256 GB dahili depolama opsiyonları ile sunulacak. Ortalama olarak 300 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Huawei 100W şarj cihazı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor: Yok böyle hız!

>> Honor Magic 3 Gelecek Ay Tanıtılacak: Snapdragon 888 Plus ve Fazlası