Snowpiercer Hayranları Netflix’e Tepkili! Bakalım Netflix Ne Cevap Verecek?

Google News Abone Ol

Snowpiercer hayranları dizinin tüm bölümlerini izlemek yerine bölümler arasında bir hafta beklemek zorunda kalıyorlar. Bu Netflix’in mantığına aykırı değil mi? 

Netflix’in Türkiye’de son hafta en çok izlenen dizileri arasında birinci sırayı alan Snowpiercer izleyenleri tepkili. Tepkiler sadece Türk kullanıcılarından değil tüm dünyadaki Netflix kullanıcılarından geliyor. Sorun Netflix’in son dönemde uygulamaya koyduğu bir politika. Netflix özellikle kendi çekmedi ve lisansını satın alarak platformunda yayınladığı bazı dizileri haftalık olarak yayınlıyor.

Fakat Netflix kullanıcıları platformda dizinin tüm bölümlerini görmeye alıştılar. Haftalık bekleme periyotları biraz can sıkıcı ve günümüzde kabul edilemez bir yaklaşım olarak görülüyor. Çünkü TV dizileri bu yaklaşımla sunulurken internet üzerinden yayın yapan platformlar genellikle dizilerin tamamını tek bir seferde kullanıma sunuyorlar.

Netflix’in Snowpiercer ‘da izlediği bu tutumu daha önce birkaç dizide de yapmıştı. Bunlara en iyi örnek yakın tarihte yayınlanan The Last Dance ( Efsane yıldız basketbolcu Michael Jordan‘ın yaşamını anlatıyr).

Koronavirüs sebebiyle evlerimizden çıkmadığımız veya daha az çıktığımız bu günlerde Netflix’in bu yaklaşımını doğru bulmadığımızı belirtmekte fayda var.

Hayranlar Snowpiercer Dizisi hakkındaki Tepkilerini Twitter Üzerinden Gösterdi

Twitter’da yazan bir hayran dizi hakkında şunları söylüyor: “Sanırım #Netflix, özellikle bir salgın sırasında tüm #Snowpiercer bölümlerini yayımlamamakla hata yaptı.

“İlk iki bölüm harika ama haftalık izlemeyi hatırlayacağımdan emin değilim … çoğu haftalık yayınlanan dizilerde hep geride kalıyorum.”

“Snowpiercer neden bir Netflix yapımı dizi olarak haftalık olarak yayınlanıyor? Bütün sezona ihtiyacım var!”

“#Snowpiercer’in Netflix’te haftalık bir bölüm gösterisi olması beni etkilemedi açıkçası.”

“Netflix’teki yeni Snowpiercer dizisi haftalık olarak yayınlanıyor, bu ne demek?”

Snowpiercer, aynı adı taşıyan 2013 Güney Kore-Çek filmine ve filmin uyarlandığı 1982 Fransız grafik romanı Le Transperceneige’ye dayanıyor.Snowpiercer

2021’de dünyanın donmuş bir çorak toprak haline gelmesinden yedi yıl sonra, Melanie Cavill (Jennifer Connelly tarafından oynanan) ve devasa sürekli hareket eden bir treni çevreleyen Andre Layton (Daveed Diggs) dahil olmak üzere insanlığın kalıntılarını takip ediyor.

Snowpiercer insanlığın bu yaşam tarzına yönelmesi ile sakinlerinin daha iyi bir yaşam biçimi bulana kadar birlikte yaşamaktan başka seçeneği yok. Dizi, sınıf savaşı, sosyal adaletsizlik ve hayatta kalma politikalarını sorguluyor.

İlgili Haberler

>> En İyi 4 Netflix Dizisi: Listede İlginç Diziler Var!

>> Netflix Hesabı Olanlar Dikkat! Bazı hesaplar kapatılmaya başlandı!

>> Netflix’in Yeni Dizisi Valeria, Sex And The City’nin Günümüz İspanyol Uyarlaması

>> Dark Sezon 3 Çok Yakın Tarihte Netflix’de Yayınlanacak. İşte O Tarih!


CEVAP VER