Netflix’in Yeni Dizisi Valeria, Sex And The City’nin Günümüz İspanyol Uyarlaması


Netflix yeni bir İspanyol dizi Valeria ‘ı kullanıcıların beğenisine sundu. La Casa De Papel’in ardından izlenme konusunda rekor denebilecek rakamlara ulaşan dizi Sex And The City’nin günümüz İspanyol uyarlaması.

.

Valeria 8 Mayıs’tan bu yana Netflix platformunda. Carrie Bradshaw ve Bridget Jones’un karakterini izlemeyi sevdiyseniz Valeria ile de eğlenceye hazır olmalısınız. Bugünün Madrid’inde yaşayan Valeria (Diana Gomez tarafından canlandırıldı) yirmili yaşlarının sonlarında bir kadın. En iyi üç arkadaşı Samantha, Miranda ve Charlotte’la (şaka şaka) Lola, Carmen ve Nerea ile düzenli olarak bir araya gelen Valeria, Adrian (Ibrahim Al Shami) adında birisiyle evli. Ancak ilişkileri biraz sorunlu. Yazma kariyeri ile mücadele eden ve müze görevlisi olarak çalışan ana karakterimiz Heartthrob Victor (Maxi Iglesias) ile tanıştığında yazı kariyerinin yanı sıra evliliği de değişiyor. Victor’un tavsiyesinin ardından Valeria yeni bir erotik roman yazmaya başlıyor.Valeria

Valeria İzlenme Rekorları Kırdı

Dizide sadece Valeria’nın hayatı işlenmiyor. 3 arkadaşının da hayatında kesitler bulunmakta. Valeria ve 3 arkadaşı gün içerisinde mesajlaşıyorlar birbirlerine videolar gönderiyorlar, sesli mesajlar bırakıyorlar ve sosyal medya üzerinden mesajlaşıyorlar. bir anlamda günümüz sosyal arkadaşların yaptığı gibi bir ilişkileri var. Dört arkadaş birbirlerine her şeyi anlatıyor. Lola (Silma Lopez) evli bir erkekle ilişki yaşıyor, Carmen (Paula Malia) iş arkadaşına aşık ama ona sormak için çok utangaç ve Nerea (Teresa Riott) hala bekar ve henüz ailesine söylemese de eşcinsel bir arkadaşı var. Seri, bir karakterden diğerine sorunsuz bir şekilde atlayarak izleyicisini sıkmadan yol alıyor.

Tüm romantik komedilerde olduğu gibi, erkek karakterleri geliştirmek için çok fazla zaman harcanmaz. Adrian, YouTube’da bir yoga eğitmeni için kameraman olarak çalışan bir fotoğrafçıdır. Valeria’nın yazma kariyerinin başlaması için bulunan bir erkek kararkter olarak tasvir edilmiş. Valeria’nın aşk ilgisinden çok da fazla bir şey beklememek gerekiyor. Şimdilik dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Fakat İspanyollar şimdiki zamanda Sex And The City’i iyi kurgulamışlar gibi gözüküyor. Muhtemelen bu dizi de en az 5 ila 10 sezon arası bir performans gösterecektir. Dizinin İMDB puanı şimdilik 6.2 ama bence çok daha fazlasını hak ediyor. En azından 7.Valeria

1. Sezon 1. Bölüm  La impostora

Yazarın blok yazısının son teslim tarihinin ortasında Valeria destek için arkadaşlarına yaslanır. Büyüleyici ve seksi yeni bir adamla tanışır. Victor’la tanışmak Valeria’nın yazdıklarını tekrar gözden geçirmesine yardımcı olur. Yeni kitabının taslağında kendi evlilik ve cinsel deneyimlerinden bahsetmeye karar verir. Bununla birlikte yayıncısından satışları artırmak için pazarlama stratejisinin bir parçası olarak erkek bir takma ad kullanması gerektiğini söyleyen haber alır. Okurların, kitabın kadınları gerçekten anlayan bir adam tarafından yazılmış olduğuna inanmasını sağlayacağı söyler yayıncısı. Valeria’ya kararı kabul etmesi veya başka bir yayıncı bulması gerektiği söylenir. Başka yerlerde Valeria’nın arkadaşlarının da kendi sorunları vardı. Lola, ciddi ilişkilere yönelik şüpheciliğine rağmen, gördüğü evli bir adam için duygular geliştirir. Ayrıca annesiyle olan ilişkisini de onarır.

1. Sezon 2. Bölüm Senales

Valeria erotik romanının ilk taslağı üzerinde çalışır ve geri bildirim alır. Adrian yeni işine başlar. Lola, Sergio ile tartışma yaşar. 

1. Sezon 3. Bölüm Alaska

Val ve Adri arasında gerginlik oluşur. Valeria Victor’a daha da yakınlaşır.

1. Sezon 4. Bölüm La Charca

1. Sezon 5. Bölüm Bay Champi

1. Sezon 6. Bölüm La Legadera

1. Sezon 7. Bölüm El Paquete

1. Sezon 8. Bölüm Puntos Suspensivos

>> The 100 Final 7. Sezonu Başladı! İşte Dizi Hakkında İnternette dolaşanlar…


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here