Software AG Mobil Platformlarda Güçleniyor!

Berlin merkezli metaquark şirketinin satınalma sürecini tamamlayan Avrupa’nın ilk yazılım şirketi Software AG, webMethods ve Intelligent Business Operations platformlarına yeni mobil özellikler ekledi.

Software AG, metaquark‘ın geliştirdiği mobil çözümler sayesinde mobil kullanıcı, cihaz ve güvenlik profilleri yönetimlerini tek bir noktada topluyor. Yeni uygulama ve güncellemelerin dağıtımını kolaylaştıran metaquark teknolojileri, aynı zamanda istatistik ve kullanıcı raporları oluşturma gibi takip ve denetim mekanizmalarını güçlendirerek daha iyi bir mobil kullanıcı deneyimi sunuyor.

Software AG’nin mobil alanındaki yenilikleri geliştiricilere de hitap ediyor. Geliştiriciler, yeni mobil kabiliyetler sayesinde iOS, Android, BlackBerry ve Windows Mobile cihazların hepsinde kullanılabilen tek bir mobil uygulama meydana getirebiliyorlar. Geliştiriciler ve yöneticiler, birbirinden kopuk parçalardan oluşan günümüz mobil piyasasında tek bir platform üzerinden yönetilebilen, fakat birden çok platformda çalışabilen mobil uygulamaların avantajlarından faydalanabiliyorlar.

70e8b732-6fd0-45e9-b5b5-c3f77a56c40f

metaquark‘ın mobil teknolojileri, gerçek zamanlı uygulamalarda mantıksal analiz yürüten Software AG‘nin karar yönetimi platformu IBO ile entegre ediliyor. Bu da işletmelerin, özellikle müşteri deneyimi yönetimini (CEM) ve Nesnelerin İnterneti’ni (IoT) temel alan gerçek zamanlı uygulamalar kullanarak, yer ve zamandan bağımsız olarak iş süreçlerinden haberdar olmasını ve gerekli kararları kısa sürede alabilmesini sağlıyor.

IBO uygulamalarından sorumlu Software AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. John Bates, küresel mobil pazarına ve Software AG’nin mobil pazarındaki konumuna dair görüşlerini şöyle açıklıyor: “2014’te iki milyarın üzerinde mobil cihaz dünyanın dört bir yanına dağıtılmak üzere yola çıkacak. Geliştiriciler de, her geçen gün büyüyen bir pazarda uygulama geliştirmenin en etkili yollarını bulmak için daha fazla çaba sarfetmek durumunda kalacak. metaquark‘ı IBO portföyüne ekleyen Software AG, bundan böyle geliştiricilerin farklı işletim sistemlerinde çalışabilen tek bir uygulama geliştirmesine yardımcı olacak. En heyecan verici noktalardan biri ise, IBO etkin uygulamalar tarafından ortaya çıkarılan gerçek zamanlı görsel mantıksal analizlerin farklı mobil veya giyilebilir cihazlara göre ölçeklendirilebiliyor olması.”

webMethods İş Süreçleri Yönetimi platformuyla da entegre edilen metaquark mobil teknolojisi, Software AG’nin sektör lideri Akıllı İş Süreçleri Yönetimi (iBPMS) araçlarına güç katıyor. Şirketlerin fırsat ve sorunları algılayıp en uygun iş süreçlerini geliştirmelerine yardımcı olan iBPMS, tehditleri önceden algılayıp sonsuz öncelikli aksiyonlar öneriyor. Bunu yaparken de ucu açık yorumlar ve “müşteri yönelimleri doğrultusunda” şekillenen olaylardaki değişikliklere adapte olabilmek için dinamik, otomatikleştirilmiş süreçleri devreye sokuyor.

Software AG CTO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Wolfram Jost ise, “metaquark satınalmasının tamamlanması ve metaquark çözümlerinin Software AG teknolojilerine entegre edilmesi, Software AG‘nin çevikliğini artırmıştır. Artık müşterilerimiz, her yerden ve herhangi bir mobil cihaz üzerinden, kolay yönetilebilen ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sürdürebilecekler. Bu satınalma, akıllı iş süreçlerine anında yanıt verebilmek, değişen pazar koşullarına hızla uyum sağlayabilmek adına atılmış önemli bir adım. Yeni mobil çözümlerimiz, iş çevikliğinde hız ve karar alma mekanizmalarını yepyeni bir düzeye taşıyacak.”

E – fatura İçin Çözüm İnter-Fatura!