E – fatura İçin Çözüm İnter-Fatura!


Finans kuruluşlarına bilgi teknolojileri konusunda ürün ve hizmetler sağlayan Intertech, geliştirdiği inter-Fatura sistemi ile e-Fatura konusundaki “Özel Entegratör” iznini aldı.

DenizBank’ın iştiraki olan Intertech, yenilikçi yaklaşımıyla önemli bir yetkinlik daha kazandı. Intertech, Aralık 2013’te Gelir İdaresi Başkanlığı’nın e-Fatura konusunda “Özel Entegratör” iznini aldı.

Geliştirdiği entegre sistemler ve süreç optimizasyon yaklaşımıyla her zaman kağıtsız işlemlere ve otomasyona öncelik veren çevre dostu Intertech, elektronik fatura için de mevcut entegrasyon tecrübesini ortaya koydu ve mali işlerde kullanılan tüm sistemlerle uyumlu çalışabilecek bir sistem olan inter-Fatura’yı geliştirdi. inter-Fatura sistemi ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın özel iznini alan kurumlar arasına girmeyi başaran Intertech; bu uygulamayla işletmelerin bugüne kadar ilgili Vergi Usul Kanunu’na (V.U.K.) uygun olarak kağıt ortamında sürdürdüğü fatura alıp verme işini, aynı düzeyde anlaşılabilir ama çok daha işlevsel bir araç haline getirmeyi amaçladı.

efatura

Bankacılık ürünleriyle entegre

Konuyla ilgili açıklama yapan Intertech Genel Müdürü Ömer Uyar, kurum olarak bankacılık sektöründe edindikleri bilgi birikimini kullanarak; işletmelerin, e-Fatura uygulamasını bir zorunluluk olarak değil, işlerini kolaylaştıracak ve daha güvenli bir araç olarak kullanmalarını hedeflediklerini ve bu doğrultuda gelişmiş özellikleriyle birlikte inter-Fatura’yı pazara sunduklarının altını çizdi. Uyar, “Intertech, e-Fatura işlemleri için geliştirdiği inter-Fatura uygulamasının işlevsel özelliklerini bankacılık ürünleri ile entegre biçimde yapılandırıyor ve günümüz son teknolojisine uygun yenilikçi fikirlerle destekliyor.

Gelişmiş bir arayüz ile birlikte sunulan inter-Fatura uygulaması, piyasada kullanılmakta olan ERP sistemleri ile entegre ve istenildiğinde diğer sistemlerle de güvenli entegrasyonlar kurabilir şekilde tasarlandı.  Önümüzdeki dönemde yurt içi ve yurt dışında yapacağımız başarılı projelerle, Intertech ailesi olarak yeni başarılara ve yeni işlere imza atmayı umuyor ve emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bulutta Yapabileceklerinizi Keşfedin!