Sony AI ile oyun kamera ve yemeğe odaklanacak!

Sony AI

Sony AI yani yapay zeka ile oyun, kamera ve yemek alanında atılımlay yapacağını açıkladı. Yapay zeka ile yemek pişiren robotlar gelebilir.

Sony, 2016 yılında akıllı köpek robotu Aibo’nun geri döneceğini açıklamıştı. 3.000 dolar gibi bir fiyat ile satışa sunulan Aibo’dan sonra Sony, yapay zeka üzerine daha fazla yoğunlaştığını açıklamıştı. Bugün ise Japon teknoloji devinden büyük bir atılım geldi.

Türk Telekom yerli yapay zeka projesi ile ödül aldı!

Sony AI ile yemek pişirecek!

Sony, Japonya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapay zeka odaklı ofisler kuracağını açıkladı. Bu yapay zeka, oyun, görüntüleme teknolojileri ve yemek için kullanılacak. Evet yanlış okumadını yemek!

Sony, yapay zeka sayesinde yemek yapabilen robotlar üzerinde çalışacak. Yayınlanan videoda Sony’nin Bağımsız Odalar oluşturduğu görünüyor. Yapay zeka sayesinde yapılacak olan yemeğin oranlarını yüzde 100 doğru bir şekilde hesaplayıp lezzet konusunda aşçılara taş çıkaracak olan bu robotların şimdilik konsept aşamasında olduğunu belirtelim.

Sony ayrıca görüntüleme konusunda da yapay zekadan faydalanılacak. Gelecekte üretilecek olan Sony kameralarda yer alacak olan bu yapay zeka sayesinde görüntü algılama ve işleme konusunda seviye atlanacak diyebiliriz.

Oyun konusunda ise yapay zekanın PlayStation 5’in çıkışına yetişmeyeceğini düşünüyoruz. Ya PlayStation 5’in son dönemlerine doğru bu teknolojiden yararlanılıp konsolun ömrü 1 yıl daha uzatılacak ya da bu teknoloji direkt olarak PlayStation 6’ya saklanacak.

Yapay zekanın gücünü ölçmek şimdilik zor. Ancak gelecekte yapay zeka ile geliştirilmiş robotlar üretilmeye başlandığı bu teknolojinin ölçülebilir bir yanı olacaktır.