Sony Cyberpunk 2077 iadesi için pürüz çıkarıyor!

Sony Cyberpunk 2077 iadesi için pürüz çıkarıyor!

Cyberpunk 2077 iadesi
Google News Abone Ol

Sony, Cyberpunk 2077 iadesi için oyunculara pürüz çıkarmaya başladı. Sony’nin iade için sunduğu bahane oldukça komik. İşte detaylar.

CD Projekt Red’in merakla beklenen Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesi ile ortalık karışmıştı. Çünkü PS4 ve Xbox One sürümleri neredeyse oynanamayacak haldeydi. Bu olayın oyuncuları çıldırtmasından sonra CDPR oyunu eski nesilde satın alanların iade edebileceğini açıklamıştı. Ancak Sony, Cyberpunk 2077 iadesi için oyunculara pürüz çıkarmaya başladı.

Sony Cyberpunk 2077 iadesi konusunda yan basıyor oyuncuları mağdur ediyor

Sony PlayStation Store’dan oyunun dijital sürümünü satın alanların iadeyi almanın kolay bir yolu aslında çok kolay. Eğer oyunu indirmediyseniz oyunu iade edebiliyorsunuz. Ancak CD Projekt Red oyunu indirip oynamış olmanıza rağmen iade edebileceğinizi açıklamıştı. Ancak Sony bu işe sıcak bakmıyor.

Sony, oyunu dijital mağazasından satın alan oyuncuların para iadesi almaya uygun olup olmadığı konusunda resmi olarak yorum yapmadı. Şirketin resmi politikası, “içerik hatalı olmadığı sürece” bir oyun oynamaya başladıkları takdirde müşterilere geri ödeme yapmamaktır şeklinde olması Sony’nin kendiyle çeliştiğini gösteriyor.

PlayStation Support’tan CNBC muhabiri Steve Kovach’a gönderilen bir mesajda; bu iade olayında tek seçeneğinizin, önce CDPR ile iletişim kurmak olduğu ifade ediliyor.

PlayStation Destek mesajında ​​”CD Projekt Red, hataları ve çökmeleri gidermek ve Cyberpunk 2077’nin genel oyun deneyimini iyileştirmek için yamalar ve güncellemeler üzerinde çalışıyor.” ifadesinin de yer aldığını belirtelim.

Görünüşe göre Sony, Cyberpunk 2077’nin hatalarından kurtulmasını bekliyor bu yüzden de iade yapmak istemiyor. CDPR’nin belirttiğine göre Şubat ayında oyun eski nesillerde de düzgün bir şekilde çalışacak. Ancak bunun hiç bir izahı olamaz. CDPR oyunu iade edebilirsiniz dediyse direkt olarak Sony’nin iadeleri alması gerekiyor.

Şu an hem Steam hem de Xbox cephesi direkt olarak iadeleri yaptığını belirtelim. Eğer oyunu Steam veya Xbox’tan aldıysanız kolayca anında iade edebiliyorsunuz. Umarız müşteri memnuniyeti konusunda 2000’li yıllardan kalma gibi davranan Sony, bu tutumunu değiştirir ve iadeleri almaya başlar.

İlgili Haberler

>> Altın kaplama PS5 sizin olabilir! Ama 84.000 TL’ye!

>> PS5 fiyatı için sevindiren haber! Fiyat düşecek!


CEVAP VER