PS5 fiyatı için sevindiren haber! Fiyat düşecek!

PS5 fiyatı için sevindiren haber! Fiyat düşecek!

PlayStation 5 VRR
Google News Abone Ol

PS5 fiyatı için sevindiren haber geldi. PS5’in fiyatında 2021 yılında indirim göreceğiz. Peki, bu indirim Türkiye’de geçerli olacak mı?

Sony merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz ay satışa sundu. Türkiye’de ve diğer tüm ülkelerde yok satan konsol için bugün sevindiren ancak bir o kadar da güldüren indirim haberi geldi.

Standart sürüm için 499 dolar ve Dijital Sürüm 399 dolar fiyat talep eden Sony, bu fiyatlar ile bazı kesimden tepki almıştı. Çünkü bu fiyatlar birçok insan için ulaşılabilir seviyede değildi. Türkiye’de 8.299 TL’ye satılan PS5 için bugün ilginç bir haber geldi diyebiliriz.

Güneydoğu Asya’da bir e-ticaret toplayıcısı olan iPrice‘den gelen yeni bir rapor, PS5’in fiyatının 2021 yılında düşeceğini gösteriyor.

PS5 fiyatı için güldüren fiyat tahmini

iPrice, piyasaya sürülecek son PlayStation konsolu olduğu için PS5 için bir süre sonra 399 dolarlık PS4 Pro fiyatını kullanacağını iddia ediyor. iPrice, PS5 Digital Edition için aynı fiyat düşüşlerini tahmin ediyor.

Verilere göre, PS5 Standard Edition’ın fiyatı Mayıs 2021’e kadar 469 dolara ve Kasım 2021’e kadar 432 dolara kadar düşebilir. Dijital Sürüm ise Mayıs’a kadar 379 dolara ve sonra da 345 dolara kadar düşebilir.

PS5 fiyatı

Şu anda, dünya çapında PS5 birim sıkıntısı var ve arz ve talebin normale dönmesi biraz zaman alabilir. İşler düzelene kadar, herhangi bir ani fiyat indirimi olacağını düşünmüyoruz.

Dahası, Sony’nin sevkiyatları sağlamak için satılan konsol başına 170 dolar kadar zarar ettiği ve bu yüzden kesinlikle gelecekteki fiyat indirimlerine karşı çalışacağı söyleniyor.

Açıkçası iPrice’in belirtmiş olduğu bu fiyat indirimi tahmini tamamen saçmalıktan ibaret. Konsol birinci yılında ani bir indirim almaz. Hele ki tüm dünyada yok satan bir konsolun fiyatını düşürmek aşırı mantıksız. Bu yüzden iPrice’ın bu yorumunu pek ciddiye almayın. Kendilerince saçmalamışlar diyebiliriz.

Olası bir indirim en erken 2021 yılının Kasım ayında olabilir. Black Friday kapsamında yapılacak olası bir indirim ile PS5’in 499 dolarlık fiyat 459 dolara kadar düşebilir. Ancak bu fiyat kalıcı olmaz. Ayrıca PS5’in fiyatının Türkiye’de vergiler düşürülmediği sürece düşmeyeceğini belirtelim.

İlgili Haberler

>> FIFA 21 PS5 ve Xbox Series yaması çıktı! Grafikler tavan yaptı!

>> PS5 ve PS4 Pro oyun indirme hızları açıklandı


1 YORUM

CEVAP VER