Sony Türkiye’den Çekiliyor mu? İşte Yeni Gelen Bilgi!

Sony Türkiye’den çekiliyor mu? Son günlerde sosyal medyada sıklıkla dile getirilen bu bilgi, kuşkusuz pek çok teknoloji ve oyun severi endişelendirdi. Firma tarafından bu yönde yapılmış bir açıklama yok. İşte detaylar…

Sony Türkiye’den çekiliyor mu? Bu soru, şu günlerde sosyal medyada sıklıkla soruluyor. Hatta Twitter Türkiye gündeminde, Sony başlığını görmek de mümkün. Peki işin aslı nedir?

Sony, Türkiye’den çekilmiyor!

Bugün yaptığımız telefon görüşmeleri neticesinde elde ettiğimiz bilgiler, firmanın ülkemizden çekilmeyeğini gösteriyor. Öte yandan Sony’nin ülkemizde televizyon ve ses sistemleri ürünlerinde optimizasyon yapacağı bildiriliyor. Yani bu ürün kategorileri küçültülebilir. Şu an elimizdeki en yeni ve güvenilir olduğu belirtilen bilgi, “Sony Türkiye’den çekiliyor” söylentisinin doğru olmadığı.

Sony Türkiye'den Çekiliyor mu? İşte Yeni Gelen Bilgi!

Sony, pek çok farklı ülkede, pek çok farklı kategoride hizmetler sunuyor!

Japon menşeli şirket, kamera lens teknolojilerinden televizyonlara, akıllı telefon teknolojilerinden PlayStation oyun konsollarına kadar oldukça geniş bir yelpazeye sahip.

Şirket, bundan birkaç sene ülkemizde mobil faaliyetlerini sona erdirmişti. Öte yandan, Vaio bilgisayar bölümünü de satmıştı.

Firma, hâlâ dünya çapında en büyük kamera teknolojileri sağlayıcılarından bir tanesi ve yeni nesil oyun teknolojileri tarafında da en iddialı isimlerden. Muhtemelen bu iki başlıkla ilgili ülkemizdeki hizmetleri son hızla devam edecektir.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sony Türkiye’den çekiliyor mu sorusuna tekrar yanıt vermek gerekirse, “Hayır” diyebiliriz kısaca.

İlgili Haberler

>> iPhone Hayat Kurtardı! İki Kişi Ölümden Döndü! Bu Özellik Sizde Aktif mi?