Sophos Intercept X ‘in Geleceği Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

Sophos Intercept X, Snapdragon bilgi işlem platformlarını tercih eden kullanıcıların her zaman açık ve bağlı PC deneyiminde ihtiyaç duyacakları yeni nesil güvenliği sunacak.

Sophos, gücünü Qualcomm’un sunduğu Qualcomm Snapdragon hesaplama platformlarından alan 5G bilgisayarlar için Sophos Intercept X uç nokta korumasına dair planlarını paylaştı. Sophos Intercept X ‘in Snapdragon bilgi işlem platformlarıyla birlikteliği, kullanıcılara her zaman açık ve bağlı PC deneyiminde ihtiyaç duyacakları yeni nesil güvenliği sağlayacak.

Snapdragon bilgi işlem platformları, 4G ve 5G hücresel ağ bağlantılı, ince, hafif ve soğutma pervanesine ihtiyaç duymayan dizüstü bilgisayarları üstün performans ve verimlilikle donatmak üzere akıllı telefon teknolojilerine dayalı 5G bağlantısına olanak tanıyor.

Sophos Intercept X, yapay zeka ve derin öğrenme teknikleriyle en son siber güvenlik tehditlerini ve fidye yazılımı saldırılarını durdurarak, gelişmiş bilgi işlem sistemlerini ve uç nokta cihazlarını korumak üzere tasarlandı. Sophos, Snapdragon hesaplama platformları için Intercept X’i 2021’in ikinci yarısında kullanıma sunmayı planlıyor.Sophos Intercept X

Teknoloji Direktörü Joe Levy, “Akıllı telefon ve PC teknolojilerini birleştiren, her zaman çalışır durumda, bağlı ve etkileşimli bir bilgi işlem platformu benzersiz güvenlik yeteneklerine ihtiyaç duyar” diyor. “Mobil cihazlar çok daha yaygın olmalarına rağmen, geleneksel mimarilere sahip PC’lere kıyasla çok daha az güvenlik olayı yaşadı.

Bunun nedeni mobil cihazların uygulama geliştiricilerin yüksek performanslı ve güvenli yazılımlar tasarlamalarına olanak tanıyan, öngörülebilirliği yüksek modern mimarilere sahip olmalarıdır. Snapdragon hesaplama platformları bir bilgisayarın tüm işlevlerini ve performansını sağlamanın yanında, modern mobil bilgi işlem cihazlarının avantajlarına sahip. Güvenlik öngörülebilirliği sever. Sophos olarak bu yeni nesil bilgi işlem platformunu korumak için üzerimize düşeni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Snapdragon Bilgi İşlem Platformuna Özel Kurumsal Nitelikte Güvenlik Çözümü Sophos Intercept X şu özelliklerle geliyor

Snapdragon destekli bilgisayarlardan oluşan bir filo ile sürekli iletişim için Kesintisiz Bağlantılı Bekleme Modundan yararlanabilirsiniz. Böylece cihazların çevrimdışı kalmasına bağlı olarak veri kaybı olmayacağından güvenlik araştırmalarını daha net bilgiler ışığında yürütebilirsiniz.

Sayıları gün geçtikçe artan yapay zekaya bağlı yazılımları, pille çalışan cihazlarda yüksek performans ve verimli güç kullanımı eşliğinde çalıştırabilmek için gerçek zamanlı optimizasyonla derleyen Qualcomm AI Engine yapay zeka hızlandırmasını kullanabilirsiniz.

Güçlü kimlik bağlantıları oluşturmak üzere aygıtın ve kriptografik bütünlüğün tespitinde donanım ölçeğinde güvenden faydalanabilirsiniz.

Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Direktörü Miguel Nunes, şunları söyledi: “5G özellikli Snapdragon bilgi işlem platformlarımız, her zaman çalışır halde ve bağlı PC deneyimini etkinleştirmenin yanı sıra, gelişmiş yapay zekaya ve 5G bağlantı yeteneklerimize dayanan yeni nesil güvenlik inovasyonlarını hayata geçiriyor. Sophos ile birlikte yapay zekaya dayalı tehdit algılamayı ve sektör lideri uç nokta korumasını çözümlerimizle birleştirerek, cihaz içi güvenliği yeni bir seviyeye taşıyoruz. Sophos’un 5G destekli Snapdragon bilgi işlem platformlarında sunacağı kurumsal nitelikteki güvenlik çözümünü ve bunun getireceği dönüşümü heyecanla karşılıyoruz.”

İlgili Haberler

>> Sophos Siber Güvenliği Güçlendirecek Yeniliklerini Tanıttı