Sophos XG Firewall güvenlik çözümü Sophos Central’e eklendi

Sophos XG Firewall güvenlik çözümü Sophos Central’e eklendi

PAYLAŞ
Sophos XG Firewall, Sophos Central

Sophos XG Firewall güvenlik çözümünün de Sophos Central’e eklenmesiyle, gelişmiş senkronize güvenlik ve siber olaylara hızlı müdahale yeteneği bulut tabanlı kontrol paneliyle tek noktadan yönetilebilir hale geldi.

Ağ ve uç nokta güvenliğinde dünyanın lider şirketi Sophos, yeni nesil Sophos XG Firewall ürünlerini Sophos Central merkezi yönetim platformuna ekledi. Böylece Sophos iş ortakları ve müşterileri, Sophos’un sunduğu tüm siber güvenlik çözümlerini tek bir noktadan daha verimli ve kolay şekilde yönetebilecek.

Buna ek olarak, Sophos’un Senkronize Güvenlik ve Security Heartbeat teknolojileri sayesinde tehditleri algılama ve cevap verme hızı da iyileştirildi. Bu sayede herhangi bir noktada tespit edilen güvenlik ihlalinde Sophos ağ ve uç nokta güvenlik çözümleri anında iletişim kurarak birbirini haberdar edebiliyor. Örneğin XG Firewall bir tehdit algıladığında doğrudan uç nokta güvenlik çözümlerini bilgilendirerek tehdidin engellenmesi, risk altındaki makinelerin izolasyonu ve temizlik süreçlerini otomatik olarak başlatabiliyor. Sophos Central üzerinde yer alan yapay zekaya dayalı güvenlik çözümü Sophos Intercept X with EDR’nin de çözüme eklenmesiyle, tehditlere karşı koyma becerisi herhangi bir güvenlik ürününün tek başına yapabileceğinin çok daha ötesine geçiyor.

Tüm Organizasyonların Yenilikçi, Entegre ve Ölçeklenebilir Güvenliğe İhtiyacı Var

Sophos Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ürünlerden Sorumlu Genel Müdürü Dan Schiappa; bilgi teknolojileri organizasyonlarının sürekli değişen ve çeşitlenen siber tehditlerle başa çıkarken kaynak ayırmakta zorlandığına dikkat çekti. Karmaşık tehditlerin ancak akıllı, öngörüsü yüksek, çok katmanlı ve birlikte çalışabilen güvenlik çözümleriyle engellenebileceğinin altını çizen Schiappa; “Tehditler geliştikçe bizim de bunlara cevap verebilmek için uyum sağlamamız gerekiyor. Sophos Central ile iş ortaklarımıza ve müşterilerine tüm yeni nesil Sophos güvenlik çözümlerini tek bir noktadan yönetebilme olanağı sunuyoruz. Büyük küçük tüm organizasyonların yenilikçi, entegre ve ölçeklenebilir güvenliğe ihtiyacı var. Sophos Central ile tüm bunları sağlamanın yanında; siber güvenlik adına nerede ne olduğuna dair benzersiz bir görünürlük sağlıyoruz” dedi.

2015 yılında kullanıma sunulan Sophos Central’in şu an dünya genelinde; 82 binden fazla müşterisi mevcut ve platform üzerinden dakikada 8 milyon işlem yapılıyor. XG Firewall ve yapay zekaya dayalı güvenlik çözümlerine ek olarak; Sophos iş ortakları ve müşterileri web, e-posta, kablosuz ağ, sunucu ve mobil cihazlarının güvenliğini Sophos Central üzerinden sağlayabiliyor.

Ücretsiz XG Firewall deneme sürümünü https://secure2.sophos.com/en-us/products/next-gen-firewall/free-trial.aspx adresinden indirebilir.

Açık kaynak kodlu yazılım ‘a göç edenler deneyimlerini paylaştı


CEVAP VER