Sosyal Medya “Papa Çocuk Ticareti” Etiketiyle Çalkalandı. Peki Vatican’da Neler Oluyor?

Eski WWE yıldızı Val Venis, Papa çocuk ticareti nedeniyle tutuklandı ve aynı zamanda Vatikan Şehri’nde elektrik kesintisi devam ediyor diye sosyal medya üzerinden kaynağı bilinmeyen bazı iddialarda bulundu. 

Eski WWE yıldızı Val Venis, Papa’nın dün gece çocuk kaçakçılığı yapmaktan tutuklandığını iddia ediyor. Dün gece sosyal medyası üzerinden “Papa Çocuk Ticareti” etiketiyle iddialarda bulunan Venis. Bu iddialarından önce takipçilerine, Vatikan Şehrindeki karartmanın neden bütün gece sürdüğünü sormuştu.

” Söylentiye göre, elektrik kesintisinin sebebi Vatican’a giren polislerin papayı ve pedo arkadaşlarını çocuk seks ticareti yapmaktan tutuklama amaçlıyıdı ” diye yazdı. Henüz Papa’ nın tutuklanmadığını kanıtlayan hiçbir gerçek yok, ancak çoğu kişinin şüphelendiği şey bu.”

Papa Çocuk Ticareti Söylentileri Yalan

Blog yazarı olan The Catholic Traveler‘a göre , “Vatikan’da büyük bir kesinti yaşanmadı”. Kendisine olayın detaylarını soran kitlesel mesajlarla uyandığını ancak şehirde böyle bir olay yaşanmadığını söyledi.

Blog yazarının açıklamaları şöyle: “FBI tarafından Vatikan ve papa’da silahlı çatışma .. ne? Penceremden baktım (dairemden Vatikan’ı görebiliyorum) ışıklar açıktı. Silahlı çatışma yok. Polis yok. Kış ayındayız Pazar sabahı erken saatlerinde arabalar her zamanki gibi gelip gidiyordu”.

Ardından viral bir video ile “Papa Çocuk Ticareti” dedikoduları alevlendi. Aşağıdaki videoyu yalancılıkla suçlayan blog yazarı bunun bir komplo teorisi olduğunu savundu ve çürütmek için bazı gerçekleri ortaya koydu.

Blog yazarı Vatikcan’ın COVID19 sebebiyle tecrit altında olduğundan bahsetti. Çevresindeki barikatlarında bu sebeple orada olduğunu söyledi.

Sonuç olarak, mesele sosyal medyada yayılan asılsız bir söylentiden başka bir şey değil gibi görünüyor.

Papa Franciscus taşıdığı papa unvanıyla dünya çapında 1,2 milyar üyesi bulunan Katolik Kilisesi’nin ruhanî lideridir. 13 Mart 2013’te papa olarak seçildiği, dünyaya Sistine Şapeli’nin bacasından yükselen beyaz dumanla duyurulmuştur. İki gün gibi kısa bir seçim süreci sonunda 115 kardinal arasından seçilmiştir. 266. papa olarak seçilen Franciscus, Latin Amerika doğumlu olup Amerika’dan ve Güney Yarıküre’den gelen ilk papadır. Seçilmeden önce Tanrı’nın sofu adamı ve daha çok sessiz aydın olarak bilinen Franciscus, aktif olarak ülkesinin politik tartışmalarına katılmıştır.

Papa Çocuk Ticareti

İlgili haberler

>> Dünya Liderlerinin Twitter Karnesi Açıklandı