Spotify Fiyatlarına Zam Yapılabilir Ortalık Fena Karışacak

Spotify Fiyatlarına Zam Yapılabilir Ortalık Fena Karışacak

Spotify fiyatlarına zam
Google News Abone Ol

Gelen son detaylara göre Spotify fiyatlarına zam yapılma ihtimali gündemle. Hadi gelin tüm ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik uygulamalarından bir tanesi olarak bilinen Spotify, oldukça tuhaf bir gidişata sahip. Şirketin 320 milyon aktif kullanıcısı şu an mevcut. Buna ek olarak 144 milyon ücretli kullanıcı, kazanç sağladığı önemli detaylardan bir tanesi olarak görülüyor.

Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen Spotify henüz kar elde edemedi. Gelen son bilgilere göre, şirket son çeyrekte 101 milyon dolar euro zarara uğradı. Hem bu kadar fazla ücretli kullanıcı sayısı olan hem de bu kadar zarar eden başka bir firma muhtemelen yoktur.

Spotify fiyatlarına zam neredeyse kesinleşti

Tüm ortaya çıkan olumsuzluklar nedeniyle, Spotify CEO’su Daniel Ek yeni bir karar aldıklarını ifade etti. Buna göre firma mevcut abone ücretlerinde bir miktar yükselişe geçecek. Daha yüksek abonelik fiyatları için ortaya konulan neden ise platformun eskisine göre daha değerli olması.

Spotify fiyatlarına zam

Avustralya’daki Spotify aile planı aboneliği için bugünden itibaren zam yapıldığı söylendi. Böylece bundan kısa bir süre önce 17,99 Avustralya doları olan abonelik 18,99 Avustralya doları fiyatına yükseltildi. Belçika, İsviçre ve Bolivya gibi ülkelerde de fiyat artışına gidilebilir. Bunun en önemli nedeni yine firmanın mevcut değerinde taze artışlar oluşması.

Eğlence sektörü ile alakalı son zamanlarda çok fazla zam haberleri geliyor. Çok fazla geriye gitmenize gerek yok. Sadece 1 gün önce Netflix abonelik ücretlerine zam yaptığını söylemişti. Spotify fiyatlarına zam haberi işte tam da bu nedenle beklenen bir durumdu. Netflix fiyatlarındaki artış muhtemelen Türkiye’ye de yansıyacak.

Spotify için yine aynı şeyleri konuşmak mümkün. Firma birkaç ülkede yaptığı zam tarifelerini genelde Türkiye’de de uyguluyor. Ancak bunun ne zaman yapılacağı henüz net değil. Spotify fiyatlarına zam yapılması abone sayısını etkileyecek mi, bu çok merak ediliyor. Sizce öyle bir fiyat artışı Spotify platformuna olan bakışı değiştirecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Spotify Sanatçı Fon Toplama özelliği üzerinden iyzico ile doğrudan bağış toplanabilecek

>> Spotify Haksız Kazanç Elde Ediyor Mu? Büyük Tartışma Başladı!


CEVAP VER