Spotify Fiyatlarına Zam Geldi: İşte Yeni Zamlı Fiyatlar

Spotify müzik keşfetmenizi

Birçok kişinin severek kullandığı Spotify fiyatlarına zam geldi. Peki yeni zamlı fiyatlar ile uygulama ücreti ne kadar oldu? İşte merak edilen detaylar.

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik platformları içerisinde yer alan Spotify popüler abonelik sistemleri vermeye devam ediyor. Bu paketlerden bazıları ise ne yazık ki zamlandı. Şirket tüm kullanıcı grupları için bazı paketler sunuyordu. Mesela yalnız kişiler için bireysel hesaplar kullanılırken isteyenler çift hesap tercih edebiliyor.

Çevrimiçi müzik alanında önemli bir yere sahip olan Spotify, bir süredir fiyatlarının düşük tutmaya çalışıyordu. Mesela 6 kişinin kullanabildiği aile hesabı 29.99 TL üzerinden kullanıcılara sunuluyordu. Öğrenciler ise 8.99 TL ödeyerek bu uygulamadan yararlanabiliyor.

Spotify fiyatlarına zam şoku

Şirket tarafından alınan yeni karara göre, 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren fiyatlara zam geldi. Buna göre aile için premium fiyatı 29.99 TL oldu. Önceki fiyat ise 26.99 TL olarak geçiyor. Böylece fiyatlara 3 TL zam gelmiş oldu. Herkes şirketin neden böyle bir zam yaptığını ilk başta pek anlayamadı.

Spotify fiyatlarına zam

Yapılan açıklamada yeni yatırımlar ve mevcut alt yapıyı güçlendirmek için böyle bir zam kararı alındığı ifade edildi. Hatırlayacak olursanız Telegram uygulaması da yine benzer nedenlerle uygulamaya reklam getireceğini söylemişti. Şirketler kendi alt yapılarını güçlendirmek için bazı hizmetlere zamlı tarife uygulayabiliyor Bunlardan birisi de Spotify oldu.

Kullanıcıları üzen Spotify fiyatlarına zam geldi haberi böylece ne yazık ki doğrulanmış oldu. Şirket bugüne kadar açıkçası pek zam yapmadı.

Spotify zamları kimler için geçerli?

Şirket tarafından uygulanacak yeni zamlı tarifeler sadece aile paketi için geçerli olacak. Yani diğer paketlerde herhangi bir değişiklik yapılması planlanmıyor. Ayrıca konu ile alakalı önemli bir detay daha var. Yeni tarife Mart ayından itibaren geçerli olacak.

Şirketin Apple ve YouTube gibi çok sağlam rakipleri var. Bu rakiplerle mücadele etmek için Spotify fiyatlarına zam haberleri daha fazla gelebilir. Peki siz yeni zamlı fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Spotify Yeni Bir Özellik Deneyecek: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

>> Hangi Uygulama Ne Kadar Veri Topluyor: İşte Uygulamaların Topladığı Veriler!