Daha Önce Böyle Bir Oyun Görmediniz: Squirrel With a Gun

Daha önce hiç sincap görmüş müydünüz? Muhtemelen görmüşsünüzdür. Peki ya silahlı bir sincap görmüş müydünüz? İşte bu pek olası değildi. Fakat bundan sonra Squirrel With a Gun sayesinde sıklıkla göreceksiniz. İşte Goat Simulator’ün ardından bir başka ilginç oyun.

Squirrel With a Gun, aslında internette ufak bir teknoloji demosu gibi görünmüştü ilk etapta. Özellikle Twitter ve Facebook gibi platformlarda yayımlanan kısa videolar, “Acaba bu Unreal 5 demosundan bir oyun çıkar mı?” fikrinin oluşmasını sağladı ve evet, gerçekten de böyle bir oyun geliyor.

Squirrel With a Gun’da, eli silahlı bir sincabı kontrol edeceğiz. Hem silahlı hem de tehlikeli olan bu minik yaratık, boyuna posuna bakmadan pistol’den UZI’ye kadar pek çok farklı silahı kullanarak kötü adamları ortadan kaldırabilecek. Hatta videolarda gördüğümüz kadarıyla sokakta yol kesip hırsızlık bile yapıyor. Tabii eğlenceli detaylardan bir tanesi, silahların ateşlendiği esnada oluşan titreşime göre sincabın da komik pozisyonlara bürünmesi.

Daha Önce Böyle Bir Oyun Görmediniz: Squirrel With a Gun

Silahlar, oyunda aynı zamanda farklı ihtiyaçlar için de kullanılabilecek. Örneğin, önünüzde büyük bir boşluk var ve karşıya atlamanız gerekiyor. Oysa bir sincap, 2-3 metrelik mesafeyi atlayarak geçemez. işte bu gibi durumlarda silah ateşleyerek, silahın oluşturduğu basınçtan da faydalanarak platformlar arası geçişler yapabileceğiz. Quake ve güncel Doom oyunlarındaki double jump, yani çift zıplama gibi düşünebilirsiniz.

Bağımsız bir geliştirici olan Daniel DeEntremont tarafından geliştirilen yapım için Steam’de istek sayfası açıldı bile. Oyunun resmi çıkış tarihi ve satış fiyatı gibi detayları henüz belli değil, ama yakın zamanda açıklanacaktır diye düşünüyoruz. Dolayısıyla takip için resmi Steam sayfasına göz atmanızda yarar var.

Squirrel With a Gun nedir? Aslında basit! Silahlı bir sincabı kontrol ediyorsunuz!

Yapımcılar, oyunun çok da kolay olmadığını, ama çok eğlenceli olduğunu şimdiden müjdeliyor. Oyunda büyük harita tasarımının olduğu, keşfetme ve silah kullanmaya yönelik bir oyun sisteminin bulunduğu bildiriliyor. Tabii sevimli sincap karakterimizle birlikte. Videolardan da görülebileceği üzere, oyunun ilerleyen aşamalarında sincabımıza şapka, gözlük gibi eşyalar da alabileceğiz.

Daha önce de Goat Simulator gibi bir oyunla karşılaşmıştık

Goat Simulator, milyonlarca oyuncunun dikkatini çeken bir diğer yapım olmuştu. Bu oyunda da hiç ölmeyen bir keçiyi kontrol ederek etrafı keşfe çıkıyor, şehri birbirine katıyorduk.

Yakın zamanda ise Stray isimli bağımsız oyunla karşılaşmıştık, ki onda da sevimli bir kediyi kontrol ederek maceradan maceraya atılıyorduk.

Görünüşe göre oyun yapımcıları, bu aralar hayvanlara her zamankinden daha fazla önem vermeye başladı.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Pro Depolama Kapasitesiyle Üzebilir. Ya Fiyatlar?