Steam Oyunlarında Zam Kararı Alındı: Çok Ciddi Fiyat Artışları Var

Steam oyunlarında zam

Steam oyunlarında zam herkesi zor durumda bırakacak gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde bu oyun platformu zar zor ayakta kalabiliyordu.

Günümüzde oyun platformlarının önemi yadsınamaz. Steam bunların içerisinde farklı bir yere sahip. Uzun bir süredir dolar kurunda yaşanan artış ve yükselen enflasyon ise oyun platformlarından alınabilecek oyun sayısını bile düşürmüştü. Steam bu nedenle büyük bir kullanıcı kaybına uğrama tehlikesi ile karşı karşıyaydı.

Yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine platform son derece önemli bir karar aldı. Bu karar sonucunda oyun fiyatları sübvanse edildi. Diyelim ki yurt dışında 60 dolar olan bir oyun çok küçük bir miktara kadar düşürüldü. Böylece en yüksek oyunun bile 600 TL gibi bir fiyattan satışa sunulduğunu gördük.

Steam oyunlarında zam dalgası

Yaşanan fiyat artışları ile birlikte Steam kullanmanın pek bir avantajı kalmamaya başladı. Bazı oyunlar neredeyse 10 kat fiyat artışı ile karşı karşıya kaldı. Bu durum kullanıcıların aldığı oyun sayısının çok azalmasına neden oldu. Ayrıca şirket artık bunu daha fazla kaldıramıyor.

Steam oyunlarında zam

Oyunlarda yaşanan fiyat artışları yüzde 3 bin seviyelerini bile bulmaya başladı. Durum böyle olunca kullanıcılar daha az oyun almaya çalışıyor. Ancak bununla ilgili güzel bir haber var. 23 Kasım ile 29 Kasım arasında sonbahar indirimleri olacak bu indirimler kapsamında yeni oyunlar yükleyebilirsiniz.

Steam oyun fiyatları daha fazla artabilir

Platform tarafından uygulanan tarife şimdilik devam ediyor. Ancak önümüzdeki günlerde indirimlerin yavaş yavaş ortadan kalktığını görebiliriz. Sadece bazı özel günlerde indirim yapılacak gibi görünüyor. Böylece şirket kendi kendisine yetmeye çalışacak.

Steam oyunlarında zam sadece Türkiye’de geçerli değil. Dünyanın tamamında oyun fiyatlarına zam yapılıyor. Enflasyon dalgası oyun piyasasını bile vurdu. Peki sizce Steam tarzı platformlar bu konuda ne yapmalı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Daha Önce Böyle Bir Oyun Görmediniz: Squirrel With a Gun

>> Gelişmiş Oyun Deneyimi İçin Doğru Wi-Fi Router ‘ı Kullanmanız Şart