Turkcell Superbox kullanıcı sayısı 150 bini aştı

Turkcell, Superbox

Dijital operatör Turkcell yenilikçi çözümü Superbox ’ı tüm Türkiye’de yaygınlaştırıyor. Fiber optik altyapı ile ulaşılamayan evlere fiber hızında mobil interneti götüren Superbox, taşınabilir olması ile farklılaşırken Turkcell’in güçlü 4.5G altyapısı sayesinde yüksek hızlar sunuyor. Bu özellikleriyle Superbox’ın kullanıcı sayısı sadece yaz döneminde yüzde 165’ten fazla artarak 150 bini aştı.

Turkcell, evlere fiber hızında mobil internet sunduğu Superbox ile; Türkiye’de benzeri olmayan bir hizmet sunuyor. Fiber altyapının olmadığı lokasyonlarda sunulan ve 4.5G şebekesi üzerinden hizmet veren Superbox, kabloya ihtiyaç duymuyor ve elektrik olan her yerde kullanılabiliyor.

Sağladığı üstün teknoloji sayesinde 4.5G’nin ulaştığı 375 Mbps’ye varan internet hizmeti sunan Superbox’ın; kullanıcı sayısı da her geçen gün hızla artıyor. Son 4 ayda yüzde 165’ten fazla artışla 100 bin yeni kullanıcıyla buluşan Superbox’ın müşteri sayısı ise toplamda 150 bini aştı. Taşınabilir özelliğiyle Superbox evlerin yanı sıra işyerlerinde, yazlıklarda ya da elektrik prizinin olduğu her yerde kullanılabiliyor.

Superbox ile 129 TL’ye sınırsız internet

Fiber hızında ev interneti sunan Superbox; okulların açılmasına az bir zaman kala fiber hızında sınırsız internet kullanmak isteyen öğrenci ve ailelerine özel yepyeni bir kampanya sunuyor. Yeni kampanya kapsamında 10 Mbps’ye kadar sınırsız internet 129 TL’den alınabilecek. Kolay kurulum ile sadece bir gün içerisinde fiber hızında ev internetine kavuşmanın mümkün olacağı Superbox kampanyasında 4.5G hızlarında farklı tarife seçenekleri de yer alıyor.

Dünya genişbant internet hızı sıralamasında Türkiye 102. sıraya geriledi