T-Systems ile Volkswagen ‘den dev işbirliği

T-Systems ile Volkswagen ‘den dev işbirliği

PAYLAŞ

İki Alman devi, T-Systems ve Volkswagen, akıllı evleri otomobilinizden yönetecek teknolojiler üzerinde çalışıyor. Bir navigasyon yazılımı kadar kullanımı kolay bu sistemler hayata geçtiğinde, evinizi otomobilinizden yönetmek “bilim-kurgu” filmi senaryosu olmaktan çıkacak.

İki Alman devi, T-Systems ve Volkswagen, akıllı evleri otomobilinizden yönetecek teknolojiler üzerinde çalışıyor. Deutche Telekom’un şirketi T-Systems’ın hazırladığı ve geleceğin teknoloji trendlerini belirleyen “Best Practice” yayınına göre artık bu akıllı evleri otomobilimizden de yönetmek mümkün. Akıllı otomobiller; kullanıcılara tüm bu kontrolleri internet üzerinden yapabilme ve diğer akıllı araçlarla yoldayken iletişim kurabilme imkanı tanıyor. Üstelik bu özellikleri kullanabilmek için araçların sadece internete bağlı olması yeterli. 

Jetgiller artık sadece bir çizgi film değil

Bir zamanlar gülümseyerek izlediğimiz bilim kurgu filmleri ve Jetgiller gibi çizgi filmlerin artık günümüz teknolojileriyle gerçeğe dönüştüğünü aktaran T-Systems Türkiye Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu, T-Systems’ın özellikle geleceğin akıllı ev ve otomobil teknolojileri üzerinde, global dev firmalarla önemli işbirlikleri ve çalışmalar yürüttüğünü vurguluyor. Kılıçoğlu sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Bunların başında yine Alman devi Volkswagen ile yaptığımız çalışmalar var. Bu iki şirketin işbirliği ile akıllı ev ve otonom otomobiller arasında güvenlik ya da erişim sorunu da kalmayacak. QIVICON adlı akıllı ev platformumuz ile Volkswagen’in CarNet hizmeti birbirine MirroLink teknolojisi ile bağlanarak müşterilerimizin son derece güvenle bu teknolojileri kullanmalarının önünü açacak. Bir navigasyon yazılım kadar kullanımı kolay olan bu sistem, herhangi bir cep telefonuna ihtiyaç duymuyor ve otomobilin ön panelinde yer alan ekrandan kontrol edilebiliyor. Bu işbirliğinin bir çığır olacağını diğer üreticilerin de benzer teknolojileri hızla hayata geçireceğini düşünüyorum.”

Acil Durumlar İçin En İdeal Çözüm

Bu ürünü farklı kılan özelliğin “entegrasyon” olduğuna dikkat çeken Sinan Kılıçoğlu, “Akıllı evdeki sensörler duman veya su hasarını algılarlarsa, proaktif olarak hareket halindeki araca gönderiliyor. Kullanıcılar da mevcut teknolojileri kullanıp, hızlı bir şekilde evlerine ya da gerekli makamlara ulaşabiliyor. Acil durumlar dışında da sürüşü konforlu ve daha güvenli hale getirmek için de kullanılabilen bu ürün, sürücülerin trafik kurallarına da tam olarak uymalarına da öncülük ediyor” diyor.

SAP Türkiye’den global atama


CEVAP VER