TCL 10 için Android 11 güncellemesi geldi

TCL 10 için Android 11

TCL, 10 Serisi’ne Android 11 güncellemesinin geldiğini duyurdu. TCL 10 için Android 11 güncellemesi bakalım neler getiriyor?

TCL, 10 Serisi’ne Android 11 güncellemesinin geldiğini duyurdu.  Birkaç ay boyunca devam edecek güncelleme dağıtımına TCL 10 Pro, TCL 10 L, TCL 10 Plus erişebilecek. Android’in en yeni versiyonu, Portekiz, İspanya, İtalya, Fransa, Hollanda ve Almanya’daki kullanıcıların yanı sıra İngiltere ve tüm Avrupa’daki kullanıcıların erişimine açık olacak.

Özel ekran motoru ve çerçevesiz bir ekranla üstün görsellere sahip 10 Plus NXTVISION’ı ileriye taşıyor. 6.47” FHD+ kavisli AMOLED ekran gibi özelliklerle gerçek hayattaki gibi bir eğlence imkanı sunan 10 Plus, geniş bir görüntüleme deneyimi sunmak için ekranın sınırlarını zorluyor. 10 Plus Netflix içeriklerini HDR10 teknolojisiyle oynatabiliyor. Böylece çok az cihazda bulunan bir özelliğe sahip olmaya ek olarak birçok HDR içeriği artırılmış kontrast ve güçlendirilmiş renklerle sunuyor.

TCL 10 Plus, çok yönlü kullanım sunan dört kameralı kurulumunda kullanıcıların üstün kaliteli görseller oluşturmasını sağlayan 48MP kamera ve kadraja çok daha fazla ögeyi sığdıran süper geniş açılı kamera barındırıyor. TCL 10 Plus aynı zamanda kullanıcıların “Stop Motion Video” ve süper geniş açılı video gibi modlarla daha eğlenceli ve yaratıcı videolar oluşturmasını sağlıyor.

TCL 10 Plus

TCL 10 Plus’ın gelişmiş tasarımı, alttan gelen bir parlamayı mat kaplamayla birleştiriyor. Premium bir tutuş için gökyüzünden ilham alınan renkler ve 3D gövde de ergonomik konfor sunuyor. 3.999 TL fiyat etiketine sahip TCL 10 Plus, gümüş ve mavi renk seçeneğiyle piyasada yer alacak.

 TCL 10 için Android 11

TCL 10 SE: TEMEL NXTVISION DENEYİMİ

TCL 10 SE de yüzde 89 ekran gövde oranı ve V şeklinde çentikli 6.52 inç ekranıyla TCL 10 Plus gibi büyük bir ekran deneyimi sunuyor. Ayrıca güç aldığı NXTVISION teknolojisi sayesinde göz alıcı görsel imkanına ve gerçek zamanlı görsel iyileştirmelere de sahip. TCL 10 SE’nin otomatik kontrast ayarlama özelliği de kullanıcıların karanlık olan alanlarda parlak ışık altındaymış gibi üstün parlaklığını deneyimlemelerini sağlıyor. Çok yönlü kullanım sunan 48MP AI üçlü kamera da kullanıcıların karşılaşabilecekleri tüm muhteşem anların ortamlarını anında tanıyor ve muhteşem görüntüler ortaya çıkarıyor.

TCL 10 SE her yönden üstün performansın yanı sıra kullanıcıyı yormayan bir deneyim sunuyor. Özel tuşları sayesinde kolay erişim imkanına sahip olan Google Assistant ile cihazın kullanımı da kolaylaşıyor.