TCL, 360 Derece Katlanabilir Ekranlı Telefonunu Gösterdi!

TCL Ultra Flex 360 derece katlanabilir ekranlı telefon konsepti, önümüzdeki dönemde yeni bir akıllı telefon akımını başlatabilir. MWC 2022’de yapılan tanıtım, gerçekten heyecan verici.

Mobile World Conferance, İspanya’nın Barselona şehrinde başladı ve 3 Mart tarihine kadar da devam edecek. Dünyanın farklı noktalarından gelen pek çok teknoloji şirketi ve milyonlarca teknoloji sever, bu etkinlik kapsamında buluşarak son teknolojiler hakkında konuşabiliyor. TCL de bu etkinlikte dikkat çekici tanıtımlar yapan firmalar arasında.

Firma, özellikle 360 derece katlanabilir ekrana sahip konsept akıllı telefonuyla beğeni topladı. Biliyorsunuz, son yıllarda katlanabilir ekranlı telefon modellerinde artış var. Özellikle Huawei ve Samsung gibi firmaların birden fazla ürünleri var. Öte yandan Oppo ve Xiaomi gibi üreticilerden de ilk hamleler geliyor. Apple ise, şu an bekleyişte.

Pek çok analist, Apple’ın bu teknolojinin sırf moda amaçlı mı yoksa gerçekten işe yarar detaylar sunabiliyor mu, bunları anlayabilmek için kullanıcı deneyimlerini bir süre daha takip etmek istediğini söylüyor. TCL ise, an itibarıyla katlanabilir ekranlı telefonlara yepyeni bir bakış açısı kazandırmışa benziyor.

TCL, 360 Derece Katlanabilir Ekranlı Telefonunu Gösterdi!

TCL ‘in 360 derece katlanabilir ekranlı telefonu, önümüzdeki dönemde teknoloji severlere sunulabilir.

2480 x 1860 çözünürlük sunan bu ekran, büyük haliyle 8 inç. Ayrıca kalem desteği de var.

TCL ‘nin dikkat çekici ilk katlanabilir ekranlı modeli, tam 360 derecelik katlanabilme imkânı sunuyor. Yani telefonu hem içe doğru hem de dışa doğru katlayabiliyorsunuz. Bu, aynı zamanda 2 tane büyük, toplamda 4 tane de küçük ekranın varlığını kanıtlıyor. Hem önde hem de arkada ekranların olduğunu bir düşünsenize? 360 derecelik menteşe mekanizması sayesinde, Ultra Flex olarak adlandırılan bu konsept, adeta 4’ü 1 arada cihaz gibi kullanılabilir. Tabii bu cihazın an itibarıyla bir “konsept telefon” olduğunu hatırlatalım.

Tabii ki firma, şu an kullanımda bulunan tek tarafa yönelik ortadan katlanabilen ekranlı konsept modeller de gösterdi. Bunlar final ürünleri olmadığı için diğer teknik detaylar üzerine bir açıklama yapılmadı. Yine de, yakın zamanda firmadan katlanabilir ekranlı telefonlar göreceğiz diyebiliriz. Bildiğiniz gibi firma, görüntü panelleri üzerine de çalışmalar yapıyor ve son dönemde ülkemizde de yıldızı parlıyor.

İlgili Haberler

>> 150W Hızlı Şarj Özellikli İlk Telefon, MWC2022’de Gösterildi! İşte Detaylar!