Tech Data ve VMware tarafından düzenlenen VCPP Cloud Trophy Ödülleri Sahibini Buldu

Tech Data ve VMware tarafından düzenlenen VCPP Cloud Trophy ödül töreninde,  VMware Cloud Providers Programı iş ortakları konusunda yaptıkları yatırımlar ve geliştirdiği çözümlerle göz kamaştırdı.

3 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde New VCPP Cloud Partner Trophy’’ ödülünü, Yazılım tabanlı veri merkezi mimarisinde yatırımlarını planlayarak. 5 ayda ciddi oranında büyüme sağlayan İşNet layık görülürken ödülü İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can aldı.

VMware tabanlı cloud çözümlerini kar amacı gütmeden yeni yatırımcılara ve start-up işletmelere sağladıkları destekler dolayısıyla  VCPP Community Service  Trophy ödülünü, Radore Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Akyol’a takdim edildi.

‘’VCPP Industry Cloud Trophy’’ ödülü, zincir magazalar ve eğitim sektöründe VMware Cloud altyapısıyla kesintisiz ve hızlı bir hizmet sunarak  bu sektörlerde fark yaratmasından dolayı DorukNet Veri Merkezi Operasyonları Müdürü  Vahriç MUHTARYAN’a takdim edildi.

‘’VCPP Hybrid Cloud Trophy’’ ödülünü Vodafone Enterprise Fixed Core Products and Solutions Senior Manager, Tuba YAŞAR aldı. Vodafone,  VMware Cloud on Amazon Web Services çözümlerini kendi cloud alt yapısında  birleştirerek müşterilerine lokasyon bağımsız, esnek ve verimli, yönetilen servisler olarak hybrid cloud çözümlerini sunması ile ödüle layık görüldü. ‘’VCPP Cloud Security & Compliance Trophy’’ ödülü ise Vodafone Kurumsal Çözümler Direktörü Hasan Bölelli’ye, hybrid cloud tabanlı VMware güvenlik ve siber risk çözümü Caveonix ile müşterilerini risklere karşı daha korunaklı hale getirmesindeki başarılarından dolayı takdim edildi.

Turkcell ‘’VCPP Cloud Management Suite Trophy’’ ödülü ile bulut çözümleri üzerinden ileri düzeyde yönetim, ölçme ve  izleme kabiliyetlerini VMware teknolojileriyle işletmelerin kullanımına sunuyor olması ve  ‘’VCPP Disaster Recovery As A Service Trophy’’ ödülü ile felaket kurtarma servislerini VMware Cloud Availability çözümü ile güçlendirerek, işletmelerin felaket anında kesintisiz hizmet almasını sağlayarak iş sürekliliğine katkıda bulunması ödüle layık görüldü. Turkcell sunduğu servislerle müşterilerinin veri merkezi ortalmarını kapsayacak şekilde, veri merkezinden bulut ortamına ve bulut ortamlarından diğer bulut ortamlarına uçtan uca felaket kurtarma senaryolarını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Turkcell Ekibi adına ‘’VCPP Cloud Management Suite Trophy’’ ödülünü  Süha BAYRAKTAR, Turkcell Kurumsal Bulut ve IoT çözümleri Direktörü, Vmware Türkiye Ülke Direktörü Murat Mediceler’den alırken; Turkcell Bulut Servisleri ve Veri Merkezleri Müdürü Ali Kurtul, ‘’VCPP Disaster Recovery As A Service Trophy’’ ödülünü Tech Data Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı’dan aldı.

Etkinliğe yüze yakın IT yöneticisinin katılımının yanı sıra  VMware EMEA Bulut Sağlayıcıları Kıdemli Direktörü Hervé Renault ‘da yer aldı.