Telefon Fiyatları Yükselecek: Acele Edin!

Telefon Fiyatları

Telefon fiyatları hakkında birçok söylem gündemde dolaşıyor. Fakat biz özellikle artan dolar kuru ve talep sebebi ile fiyatların yükseleceğini görüyoruz. İşte detaylar.

. .

Ülkemizde özellikle son yıllarda her ürünün fiyatının arttığını biliyoruz. Fakat bu durumu teknolojik ürünler bazında değerlendirdiğimiz zaman, artık iki, üç kata kadar artmış durumda. Bunun en temel sebebi ise çip krizi ve dolar kuru. Ayrıca vergilerin artmasıyla söz konusu teknolojik aletlerin fiyatlılarının arttığını söyleyebiliriz. Yani Dünya’da da fiyat artışları mevcut. fakat Türkiye bu fiyat artışlarından en çok etkilenen ülke oldu. Akıllı telefon pazarında ise Türkiye’ye fiyatların daha da fazla arttığını gözlemiyoruz. Tabii ki bu fiyatların bir balon gibi gereksiz şişirildiğini, ve yakında önemli indirim geleceğine dair iddialar da mevcuttu.

Hatta geçtiğimiz yıllarda bazı Çinli firmaların, ülkemizde akıllı telefon montajı yapmaya başlamasından sonra da akıllı telefon fiyatları düşeceğine dair haberler dolaşıyordu. Ne yazık ki beklendiği gibi olmadı ve bazı modellerin Türkiye’ye montajlanması, asla fiyatların düşmesine sebebiyet vermedi. Hal böyle olunca akıllı telefon almak isteyen kullanıcılar, doğru zamanı kollamaya başladı. Öngörülerimize göre ise akıllı telefon fiyatları önümüzdeki dönemlerde daha da artabilir. Yani telefon almak gibi bir düşüncesi olanların, önümüzdeki aylarda daha fazla fiyat ödememek için harekete geçmesi gerekiyor. İşte tüm sızıntılar.

Telefon Fiyatları Yükselecek: Acele Edin!

Akılı telefon fiyatlarının düşeceğine dair sızıntılar ne yazık ki gerçeği, yansıtmıyor. Çünkü seçim gündeminden sonra insanlar, ekonominin daha da kötüye gideceğini düşünenler, teknolojik aletlere yönelmeye başladı. Tabii ki akıllı telefonlara olan bu talep patlamasından sonra bile fiyatların artmaya başladığını siz de gözlemleyebilirsiniz. Yakın tarihte artan bu talep sebebiyle, stok sıkıntıları başlayabilir. Bunun neticesinde ise akıllı telefonların fiyatının artacağını öngörüyoruz.

Telefon Fiyatları

Eğer tahmin ettiğimiz gibi olmaz ve akıllı telefon fiyatları yükselmezse, yine de bir düşüş söz konusu olmayacaktır. Çünkü uzun yıllardır, zaman zaman yapılan kampanyalar haricinde, herhangi bir fiyatın düştüğüne, bir şeylerin ucuzladığına şahit olmadık. Bu yüzden tahminlerimiz tutmasa dahi dönem geçtikte akıllı telefonların fiyatı da artmaya devam edecektir.

İlgili Haberler

>> Realme C53 Uygun Fiyatıyla Tanıtıldı!

. . . . .