Telefon Zamları Yolda: Satın almak İçin Acele Edin!

Xiaomi 13T fiyat performans

Telefon zamları yakında geliyor arkadaşlar. Ayrıca satılan tüm teknolojik ürünlere de zam gelecek. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz gibi ülkemizde vergi oranları yükseltildi. Hal böyle olunca bütün ürünlere zam geldiğini söyleyebiliriz. Her ne kadar asgari ücrete zam gelmiş olsa dahi, vergi oranlarının çok daha fazla arttığını söyleyebiliriz. Hatta son 2-3 hafta içerisinde Apple ürünlerine sayısız defa zam geldi. Geçtiğimi günlerde Apple’ın resmî Türkiye web sitesi geçici olarak kapatıldı, ve güncel fiyatlarla iPhone modelleri tekrardan satışa sunuldu. Yalnızca iPhone ürünlerinde değil, Apple’ın tüm ürünlerinde zam geldiğini de görüyoruz. Fakat Apple, güncel zamları anlık olarak değiştiren, ve akılı telefonlarına anlık olarak zam uygulayan bir marka.

Telefon Zamları Yolda: Satın almak İçin Acele Edin!

Önümüzdeki günlerde ise Apple modellerinde olduğunu gibi tüm teknolojik ürünlere zam gelecek. Yani telefon zamları yolda. Eğer akıllı telefon alacaksanız, ve Apple dışında farklı bir marka bir ürün almayı düşünüyorsanız, bir an önce telefonu satın almanızı tavsiye ediyoruz. iPhone telefonlara zam geldi ve Android modellere zam gelmeyecek algısına kapılmamanızı öneriyoruz.

Çünkü iPhone ürünlerinde olduğu gibi, tüm teknolojik aletlere defalarca zam gelecek. Bununla beraber Apple tarafından baktığımız zaman ise KDV değerlendirmesinden sonra iPhone ürünlerine ufak bir zam gelmişti. Daha sonrasında dolar kurunda önemli bir arış gözlemlenmediği için, daha da iPhone fiyatlarının artmayacağı düşünülüyordu.

Telefon Zamları Yolda

Ne yazık ki, yakın zamanda Apple’ın tekrar zam yapacağı ortaya çıktı. Yani iPhone modelleri başta olmak üzer, iPad, MacBook gibi tüm Apple ürünleri bir kez daha yüksek zamlar ile karşı karşıya kalacak. Apple zamlarından sonra çoğu kullanıcı yurtdışından akıllı telefon getirmek istiyordu. Fakat kayıt ücreti 20.000 TL’ye yükselince bu işlem de hayal oldu. Bu yüzden artık kullanıcıların Android’e yöneldiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden telefon zamları tüm markaları etkileyecek.

Hem dolar kurundaki artış hem de vergiler sebebiyle  Android telefonlara dev zamların gelmesi bekleniyor. Ayrıca çoğu kullanıcı Android telefonlara daha fazla ilgi göstermeye başladığı için talep fazlasından dolayı da fiyatlar önemli ölçüde artabilir. Önümüzdeki genlerde Apple gibi birçok markanın resmî web sitesinde zam haberlerini görmeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

İlgili Haberler

>> HPE Aruba Networking Türkiye, Karpatlar ve Kazakistan Ülke Müdürü Ersin Uyar ile Keyifli Bir Söyleşi Gerçekleştirdik