Samsung Z Fold ve Z Flip serisi iPhone’ları Geçecek: Yok Böyle Fiyat Artışı!

Galaxy Z Fold 5

Samsung Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin fiyatı ortaya çıktı. Serinin önceki modellerine göre önemli bir artış söz konusu. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon tarafında piyasanın başını çektiğini biliyoruz. Özellikle Galaxy Z Fold serisi modelleri ile ilgi göre marka, bunun yanı sıra Z Flip serisi ile de seviliyor. Söz konusu modellerin son yıllarda tanıtılan katlanabilir akıllı telefonlara göre biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan kat izi ve menteşe boşluğu gibi sorunlara, yıllar geçse dahi hala bir çözüm bulunabilmiş değil. Ortaya çıkan görsellere göre ise Galaxy Z Fold 5 modeli, menteşe sorununu çözecek.

Samsung Z Fold ve Z Flip modelleri ile ilgili fiyat sızıntıları ortaya çıktı. Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5 için Fransız yayını Dealabs, yerel fiyatların sızdırıldığını paylaştı. Galaxy Z Flip5 için 256GB modelin 1.200 , 512GB modelin ise 1.250 € fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Önceki sızıntıya göre fiyat artışı mütevazı bir şekilde gerçekleşmiş durumda. Galaxy Z Flip5, Grafit, Krem, Lavanta ve Su Yeşili olmak üzere dört renkte sunulacak.

Samsung Z Fold ve Z Flip serisi iPhone’ları Geçecek: Yok Böyle Fiyat Artışı!

Galaxy Z Fold5 ise daha ciddi bir fiyat artışıyla karşımıza çıkıyor. 256GB depolamaya sahip temel modelin fiyatı 1.900 € olacak. 512GB ve 1TB modelleri ise sırasıyla 2.040 ve 2.280 € fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Bu fiyatlar, düşük uçta bir maliyeti gösteriyor ve Samsung’un lansman anlaşmaları ve takas teklifleriyle birlikte düşebileceği de unutulmamalı. Galaxy Z Fold5, Siyah, Krem ve Mavi olmak üzere üç renkte ve özel renklerde sunulacak.

Samsung Z Fold

Ancak, bu fiyatlar Fransa için geçerli olup, diğer Avrupa ülkelerinde KDV farklılıkları nedeniyle farklılık gösterebilir. ABD ve İngiltere için lansman fiyatları ve Hindistan için fiyatlar daha önce duyurulmuştu. Hesaplamalara göre Galaxy Z Flip5 (256GB) 1.025$/1.025£/97.500₹, Galaxy Z Fold5 (256GB) ise 1.900$/1.740£/164.000₹ olmalı.

Samsung Z Fold ve Z Flip serisi için çabaları devam ederken, kullanıcılar yeni nesil katlanabilir telefonları satın alma konusunda kararlarını bu fiyatlar ve özellikler doğrultusunda verecekler. Katlanabilir telefon pazarının Türkiye’deki ilgisi ve Samsung’un Türkiye’deki faaliyetleri de dikkate alınması gereken önemli faktörler arasında yer alıyor.

İlgili Haberler

>> HPE Aruba Networking Türkiye, Karpatlar ve Kazakistan Ülke Müdürü Ersin Uyar ile Keyifli Bir Söyleşi Gerçekleştirdik