Telefonunuzu Şarj Ederken Bunlara Çok Dikkat Edin: Pil Ömrünü Uzatma Yöntemleri!

Telefonunuzu Şarj Ederken Bunlara Çok Dikkat Edin: Pil Ömrünü Uzatma Yöntemleri!

telefonunuzu şarj ederken

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda telefonunuzu şarj ederken nelere dikkat etmeniz gerektiği ortaya çıktı. Bu yöntemleri uygulamanız halinde şarj performansında ciddi bir gelişme ortaya çıkacaktır. Bunu ileri düzeye taşımak ise tamamen sizin ellerinizde. Hadi gelin bu yeni tekniklere birlikte göz atalım.

Öncelikle ücretsiz pil izleme uygulamaları kullanırken mutlaka orjinal olmasına dikkat edin. Kaynağı belli olmayan uygulamalar kullanırsanız bir süre sonra cep telefonunuzda çok fazla reklam görmeye başlayabilirsiniz. Bu durum cihazınızda aşırı güç kaybına da neden olur. Konuyla ilgili diğer önerimiz ise yan sanayi kullanmamanız. Cihazınızın markasına ait olmayan yan sanayi şarj aletleri kullanırsanız, aşırı ısınma gibi sorunlarla karşılaşmanız muhtemel.

Telefonunuzu şarj ederken dikkat edilecek diğer hususlar

Akıllı telefon kullananlar için önerilebilecek bir diğer konu ise şarja takılı olması halinde kesinlikle kılıf kullanılmaması. Eğer kılıf kullanırsanız ortaya çıkan ısıyı yine cihazın içinde hapsedersiniz. Bu durumda aşırı ısınma problemi cihazınızı yavaş yavaş eskitecektir. Cihazınız şarj halindeyken çok fazla ısınıyorsa, şarj esnasında kesinlikle kılıf kullanmamanız gerekiyor.

telefonunuzu şarj ederken

Akıllı telefonunuzun şarjı yüzde 70’deyken şarj etmek, bataryanın kullanılabilme süresini önemli ölçüde düşürecektir. Bataryalar ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de hangi doluluk oranında şarj edilmeleri gerektiğidir. Bizim bu konudaki önerimiz telefonunuzu şarj ederken yüzde 20’nin altına düşmemeye dikkat edin. Aksi halde yine cihazın bataryası ile ilgili kullanım ömrü sorunu ortaya çıkacaktır. Bu konu her ne kadar biraz can sıkıcı olsa bile yine de batarya ömrüne özen göstermek gerekiyor.

Şarj etmeye çalıştığınızda cihazınızı kullanırsanız, telefonun piline zarar verebilirsiniz. Şarj halindeyken bir cihazı kullanmak ona ikili komut göndermektir. Telefonunuzu şarj ederken iki işlemi de aynı anda yapmaya çalıştığı için aşırı ısınma sorunu da ortaya çıkacaktır.

Cihaz şarjdayken uyumayın. Uyku esnasında aşırı ısınma nedeniyle küçük bir patlama meydana gelebilir. Ufak çaplı da olsa sürekli olarak elektrik akımı almak batarya sorununa neden olacaktır. Telefonunuzu şarj ederken uyku zamanınızın dışını seçmeniz de önemli. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz takdirde şarj korunumu büyük ölçüde sağlanabilir. Sizin de kullandığınız özel taktikler varsa yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> realme X7 ve realme X7 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri!

>> Galaxy Z Fold 2 özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı!


CEVAP VER