Telegram Kullananlara Dikkat: Paralı Oluyor!

Telegram

Telegram kullanıcılarına dikkat. Uzun süredir hakkında gerçekleşen dedikodular gerçek olabilir. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz yıl WhatsApp sözleşmesinin ortaya çıkması ile WhatsApp kullanıcıları bir hayli azaldı. Kişisel verilerinin paylaşılmasına tepki gösteren kullanıcılar farklı mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. O dönemlerde en çok kullanıcı kazanan uygulama ise Telegr­am oldu. WhatsApp sayesinde birçok müşteri kazanan Telegram yeni özellikleriyle de kullanıcıların arttırmayı başardı. Fakat ortaya çıkan bilgilere Teleg­ram kullanıcılarının azalacağını söyleyebiliriz. Ücretsiz kullanımın devam edeceği bir program olarak karşımıza çıksa da, ücretli abonelik paketlerinin geleceğini belirtelim. Bu yüzden kullanıcıların güvenli olarak mesajlaşmak istediği bir uygulamada, paralı aboneliklerin olması kullanıcılar tarafından olumsuz tepkiler ile karşılandı. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Telegram Kullananlara Dikkat: Paralı Oluyor!

Bir süredir Telegram’ın kullanıcılara Premium üyelik sunacağına dair söylentiler mevcuttu. Hatta paralı üyelik tarafında tek bir paket ile karşımıza çıkmayacağı iddia ediliyordu. Yani iddialara göre Telegr­am, farklı fiyata sahip farklı paketler ile karşımıza çıkacaktı. Artık Telegram’ın kullanıcılarına sunacağı Premium üyelik hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Yani artık Telegram’ın paralı üyelikler ile sunulacağı kesinleşti diyebiliriz. Muhtemelen yakında gelecek olan güncelleme ile birlikte Telegr­am üyelik satın alma yeri de kullanıcıları karşılayacaktır. Peki Telegram Premium kullanıcılara neler sunmayı hedefliyor.

Telegram paralı

Bildiğiniz üzere Tele­gram uygulamasını açtığınız zaman ‘Telegram sonsuza adar ücretsizdir. Reklam yok. Abonelik ücreti yok.’ yazan bir ibare bulunuyordu. Fakat Tele­gram paralı üyelik kısmının aktif olacağı kesinleştikten sonra bu yazının da değişeceği belli oldu. Artık Telegram uygulamasını açtığımıza ‘Telegram sohbetler ve medya için ücretsiz sınırsız bulut depolama alanı sağlar’ tarzı bir yazı karşımıza çıkacak. Yani abonelik tarafında ücretli olacak uygulama, hala medya için depolama alanı tarafında sınırsız bulut üyeliği sağladığı konusunda iddialı. Bu yazının da değişmesiyle artık Telegram’ın ücretli abonelikler ile kullanıcıların karşısına çıkacağı kesinleşti diyebiliriz.

Premium üyelik alan kullanıcılara bazı ayrıcalıklar tanınacak. Sohbet listelerinde adınızın yanında görünecek bir yıldız rozetine ek olarak, uygulama size özel çıkartmalara ve tepkilere erişmenizi sağlayacak. Önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır.