Black Shark 5 Serisi Yakında Geliyor: Oyun İçin En İyisi!

Black Shark 5

Xiaomi Black Shark 5 oyun telefonu serisi hakkında yeni detaylar belli odu. İşte tanıtım tarihi de ortaya çıkan oyun canavarı hakkında detaylar.

Son zamanlarda oyuncu telefonlarına olan ilgi artmış durumda. Özellikle Mobil E-Spor sektörünün gelişmesi ile beraber oyuncu telefonları daha çok tercih edilmeye başlandı. Bununla beraber Call of Duty ve Battlefield gibi bilgisayar tarafında efsaneleşen oyunlarının mobil sürümü de birer birer telefonlara gelmeye başladı. İnsanların zamanında bilgisayarda oynadığı bu oyunların telefon versiyonlarının gelmesi ise oyuncu telefonlarının sevilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu diyebiliriz. Xiaomi’nin Black Shark serisi ise oyuncu telefonu tarafında rakipsiz olarak anılıyor. Bla­ck Sh­ark serisinin yeni modeli Black Sha­rk 5 ise GeekBench listelerinde görüldü. Bununla beraber tanıtım tarihi ve teknik özellikleri belli olan modelin, tanıtımına günler kaldığını söyleyebiliriz. İşte seri ile tanıtılacak Black Shark 5 ve 5 Pro hakkında tüm ayrıntılar.

Black Shark 5 Serisi Yakında Geliyor: Oyun İçin En İyisi!

8 Haziran tarihinde Malezya’da gerçekleşecek etkinlikte, Xiaomi’nin oyun odaklı akıllı telefon serisi Black Sha­rk 5 tanıtılacak. Yerel saat ile 19:00’da gerçekleşecek etkinlikte, yeni modellerin tüm özellikleri, hayranları ile buluşacak. Ayrıca söz konusu tanıtım gerçekleştikten haftalar sonra, küresel pazarda da tanıtılacağına dair sızıntılar mevcut. Aynı zamanda serinin RS modeli de mevcut. Fakat Bl­ack Shark 5 R­S modelinin, söz konusu etkinlikte tanıtılmayacağını belirtelim. Geçtiğimiz haftalarda serinin RS modeli hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Bazı kaynaklar, seriden ayrı tutulan RS modelinin, farklı ülkelerde satışa sunulacağını iddia ediyor. Bu ülkelerin arasında Türkiye’de olabilir.

Black Shark 5

Black Shark 5, Qualcomm imzalı Snapdragon 870 ile gelecek. Serinin Pro versiyonunda ise yine Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 yongası bulunuyor. Her iki akıllı telefonda da, 13 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro lens bulunuyor. Fakat Black Shark 5 modelinde 64 MP ana kamera bulunurken, serinin Pro modelinde 108 MP ana kamera karşımıza çıkacak. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Fiyatlarında Yeni Bir Artış Gelebilir: Korkulu Bekleyiş Başladı

>> Elon Musk Davalar İle Karşı Karşıya: Onu Şimdi Kimse Koruyamayacak