Terra Dış Ticaret, Brother’ın sunduğu çok fonksiyonlu yazıcı çözümleri ile daha dinamik

Terra Dış Ticaret, Brother’ın sunduğu çok fonksiyonlu yazıcı çözümleri ile daha dinamik

PAYLAŞ

Terra Dış Ticaret

1995 Yılında İstanbul’da faaliyetine başlayan Terra Dış Ticaret sahip olduğu nitelikli ve deneyimli insan gücüne gelişen teknolojinin sağladığı yararları da ekleyerek uluslararası taşımacılık ve lojistik hizmeti konusunda sektöründe öncü firmalar arasında yer alıyor. Merkezi Kadıköy Kozyatağında olan firmanın Bursa, Gemlik, Dilovası ve Ambarlı olmak üzere dört farklı bölgede de ofisi bulunuyor.

Neden Çok Fonksiyonlu Yazıcılara ihtiyacımız var?

Gün geçtikçe yeni teknolojilere sahip ürünlerin hacimlerinin küçüldüğüne şahit oluyoruz. Buna en iyi örnek yazıcılar. Geçmişte büyüklükleri yüzünden ofislerimizde yer bulamadığımız yazıcılar şimdilerde masaüstlerinde tasarım açısından kullanıcılara hoş görüntüler sunarak yer alıyorlar. Günümüz yazıcılarına baktığımızda küçük ve orta ölçekli işletmelerin genellikle çok fonksiyonlu ürünleri tercih ettiğini görüyoruz. Yazıcı, tarayıcı, fotokopi makinesi ve hatta faks (bazı modellerde) gibi ayrı ayrı satın alınabilecek ürünlerin tümü “çok fonksiyonlu” çatısı altında bulunuyor. Tüm ürünlerin ayrı ayrı satın alınması hem maliyet, hem de çalışma alanı açısından olumsuzlukları beraberinde getiriyor. Bu olumsuzlukların önüne geçen çok fonksiyonlu yazıcılar günümüzde baskı maliyeti, baskı hızı, gelişmiş bağlantı çözümleri ve katma değerli uygulamalar sayesinde birçok şirketin tercihi oluyor. Kısacası çok fonksiyonlu yazıcılar sayesinde birçok kullanıcının ciddi masraflardan kurtulduğu gerçeği görmezden gelinemez. Baskı teknolojisi tercihi ise kullanım sıklığına bağlı olarak mürekkep püskürtmeli ya da lazer ürünlerden yana kullanılabilir.Basari hikayesi foto satın alınan

İhtiyaca Yönelik Çözümler           

Terra Dış Ticaret, merkezi ve dört farklı bölgede yer alan ofislerinde Brother’ın çok fonksiyonlu yazıcı çözümlerini kullanıyor. Günlük yaklaşık 2500 sayfa baskı ihtiyacı bulunan firma aynı süreler içerisinde daha fazla dokümanı taratıp dijital ortama aktarıyor. Doküman trafiğinin büyük bir bölümünü e-posta üzerinden aktaran Terra Dış Ticaret Operasyon Müdürü Metin Demirkaya yurtdışı ve yurtiçi yazışmalarının çok fazla olduğunu ve e-posta ile gerçekleştirilen yazışmaların hemen hemen hepsini baskı yoluyla kağıt üzerine aktardıklarını ve ardından gerekli işlemler için hazırladıklarını belirtiyor. Tek bir ofislerinin günlük 400 ila 500 sayfa arası yazıcı çıktısı aldığını belirten Demirkaya bu rakamların her şubeleri için benzer olduğunu söylüyor.

Kullandıkları yazıcının baskı özelliğinin yanı sıra tarama özelliğinin de kendileri için önemli bir kriter olduğunu altını çizen Demirkaya yurt dışından gelen ürünlerin hepsi için özet beyan verilmesi gerektiğini ve bunun içinde doldurulan tüm özet beyan formalarının tarama cihazı yardımıyla dijital ortama geçirildiğini söylüyor. Günlük yazdırma sayısı kadar tarama yaptıklarını sözlerine ekleyen Demirtaş çok fonksiyonlu bir yazıcı seçmelerinin başlıca sebeplerinden birisinin tarama ve baskı çözümlerinin aynı cihaz üzerinde sunulmasından kaynaklandığını söylüyor. Ayrıca ofislerinde yer açısından büyük bir alan kaplamayan Brother’ın MFC-8880DN ürününü tercih ettiklerini söyleyen Demirtaş bu çok fonksiyonlu ürünün baskı maliyeti açısından da kendileri için iyi bir çözüm sunduğunu belirtiyor.

Yazı arasında büyük spot olarak verilecek

“Tarayıcı kullanımımız çok fazla ve tarattığımız dokümanlar genellikle e-posta olarak gönderiyoruz, kullandığımız yazıcının bu tarz bir çözümü desteklemesi gerekiyor”

Kullandıkları yazıcının faks özelliğinin kendileri için büyük bir avantaj olduğunu bildiklerini belirten Demirtaş bu sayede ekstra bir faks cihazına gerek duymadıklarının altını çiziyor. Kendilerinin fazla sayıda faks göndermediğini söyleyen Demirtaş genellikle çalıştıkları firmaların bilgilendirme için kendilerine faks gönderdiklerini söylüyor.

Terra Dış Ticaret içerisinde kestikleri faturaların dijital ortama aktarılması için de sahip oldukları Brother’ın  MFC-8880DN çok fonksiyonlu yazıcısını kullandıklarını sözlerine ekleyen Demirtaş muhasebe konusunda da işlerini kolaylaştırmak için sahip oldukları yazıcı çözümüne başvurduklarını anlatıyor.

Neden Brother’ı Tercih Ettik?

Sözlerine şöyle devam eden Terra Dış Ticaret Operasyon Müdürü Metin Demirkaya “Lojistik sektöründe çalışan Terra Dış Ticaret gibi bir firmaysanız doküman baskısı konusunda hassas olmanız gerekiyor. Günlük iş akışımız içerisinde zamanla yarışıyoruz. Gümrük işlemleri için bir sürü doküman düzenlememiz gerekiyor ve bunları usulüne göre yapmalıyız. Yapacağınız herhangi bir hata çalıştığımız firmalarla sorunlara yol açabilir ve bu durumun olumsuz yansımaları gelecek iş yaşamınızda önünüze çıkar. Bu ve bunun gibi birçok sebepten dolayı iş sürecinde çalışacağımız ekipmanları seçerken ince eleyip sık dokuyoruz. Yazıcılar konusunda uzun süredir Brother markası ile çalışmaktayız. Şimdiye kadar bizi yarı yolda bırakmadığını söyleyebilirim. Fazla sayıda doküman döngüsünde dahi sorunsuz sonuçlar elde ediyoruz. Baskı ve tarama kalitesi konusunda da bizi şimdiye kadar en çok memnun eden firma. Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Ofisinizde sürekli kullanacağınız bir cihaz alıyorsanız teknik servis konusunda da ince eleyip sık dokumalısınız. İstediğiniz kadar pahalı ve kaliteli bir cihaz alın sorun çıkmayacağı garantisini kimse veremez. Bu sebepten çalıştığını markanın teknik servis yeterliliğinin de iyi olması gerekiyor. Brother’ın servis konusunda bize fazlasıyla destek olduğunu belirtmeliyiz. Düzenli bakımlar ve sarf malzeme konusunda bizlere iyi destek oluyorlar. Onlar sayesinde verimli bir iş ortamına sahibiz” diyor.  


Brother Hakkında

Brother yenilikçi ürün anlayışı ve müşteri memnuniyetiyle yüzyıldan uzun süredir, seçkin bir marka olarak ün kazanmıştır. 1908’de kurulmuş bir Japon şirketi olan Brother’ın 17 üretim tesisi ve farklı bölgelerdeki 44 ülkede faaliyet gösteren 52 satış şirketi vardır.

Brother şu anda baskı ve görüntüleme, etiketleme ve ev dikiş makinesi piyasalarında kaliteli, yenilikçi ürünler üreten lider bir markadır. Anahtar ürünler arasında, lazer yazıcılar, Çok-Işlevli Yazıcılar (MFC’ler), faks makineleri, etiket makineleri, etiket yazıcıları ve birçok ev ve sanayi tipi dikiş makinesi bulunmaktadır. Dünya çapında güvenilir bir marka olan Brother, işinde tüm yaklaşımlarında “Müşteri Önceliğine” inanır. Brother kapsamlı çözüm önerileriyle müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını sürekli olarak karşılamaktadır.

 

 


CEVAP VER