Tesla Araç Paylaşımı Yeni Özelliklerle Geliyor: Otomobilinizi İsteyen Enişteler Yaşadı

Tesla ücretsiz elektrik hizmeti

Tesla araç paylaşımı yeni özelliklerle birlikte kullanıcıları selamlıyor. Bu defa gelen özellik daha çok aracı kullanan kişileri artırmaya yönelik. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil devi olarak bilinen Tesla yeni özelliklerle birlikte kendisini geliştirmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere şirket 2020 Nisan ayında araç sahiplerinin bu otomobillerini paylaşmaları için önemli bir özellik duyurmuştu. Bu özellik araç erişimi olarak isimlendirildi.

Twitter üzerinden ortaya çıkan bazı detaylara göre yakında bu paylaşım özellikleri güncelleniyor. Ancak bu özellikler olumsuz anlamda güncelleme almayacak. Araç erişimine daha fazla kişi ulaşabilecek. Böylece anahtar olmadan Tesla aracını birçok kişi kullanabilecek.

Tesla araç paylaşımı yeni kullanıcı sayısını artıracak

Tesla ile ilgili ortaya çıkan son detaylara bakıldığında araçlarını paylaşmak isteyen kişilerin bundan sonra daha kolay bir şekilde bunu yapması bekleniyor. Aracın kilitlenmesi ve kilidinin açılması gibi bütün özellikler paylaşılan kişiler tarafından aktif olarak kullanıyor. Yani herhangi bir kısıtlama yapılmayacak.

Tesla araç paylaşımı yeni

Araç erişim izni eklenmesi ile birlikte daha fazla kişi ile paylaşım yapılabilecek. Böylece bir ailede yer alan Tesla aracını aile üyelerinin tamamı kullanabilecek. Bu özelliğin şimdilik ne tür sonuçlar getireceği tam olarak bilinmiyor. Ayrıca henüz Tesla tarafından net bir açıklama yapılmadı.

Araçlar bilgisayar korsanlarının eline geçebilir

Her ne kadar bu tür özellikler büyük kolaylıklar sağlasa bile yine de siber güvenlik açısından tehlike oluşturabilir. Özellikle son dönemlerde artan bilgisayar korsanı saldırısı araçların ele geçirilmesini kolaylaştırabilir. Bu tür durumlarda araç paylaşım özelliklerinin olumsuz bir etki yaratma ihtimali var.

Tesla bu tür yeni özellikler ile birlikte araçlarındaki üstün performansı ve ek teknolojileri artırmaya çalışıyor. Ayrıca şirket fabrika sayısını artırarak yine ürettiği araç sayısında önemli bir yükseliş elde etmeyi planlıyor. Peki siz Tesla tarafından açıklanan bu araç paylaşım özelliği ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Tesla 20 Bin Aracında Hata Tespit Etti: Ölümcül Olabilir

>> Tesla, Çocuklar İçin Üretilen ATV’si Cyberquad ‘ı Satışa Sundu, İşte Fiyatı!

. . . . .