Kripto Para Piyasalarında Düşüş İyice Sertleşti: Bitcoin Düşüşe Devam Edecek Mi

En fazla kaybettiren kripto

Kripto para piyasalarında düşüş sertleşmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde bu düşüş iyice kendisini göstermişti. Hadi gelin merak edilen ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dijital borsalar her zaman için tehlikenin merkezinde yer alıyor. Hiç beklenmeyen bir şekilde düşüşler yaşanıyor ve bu durum büyük panik yaratıyor. İşte tam da bunlardan birisi yaşandı. Henüz sabahın erken saatlerinde Bitcoin fiyatı 42 bin dolar düzeyine kadar düştü. Yatırımcılar neye uğradığını şaşırdı.

Bu borsalarda uzun bir süredir işlem yapmaya devam ediyorsanız bunların son derece doğal olduğunu bilirsiniz. Ancak yeni yatırımcılar büyük panik halindeydi. Sadece bir saat içerisinde yaklaşık olarak yüzde 20 seviyelerinde düşüş yaşayan Bitcoin 42 bin dolar düzeyini gördü.

Kripto para piyasalarında düşüş derinleşti

Bitcoin uzun bir süredir 59 bin dolar seviyesini aşmakta güçlük çekiyordu. Diğer kripto para birimleri her ne kadar iyi bir performans sergilese bile yine de Bitcoin onları büyük oranda etkiliyor. Bu kripto para değeri ile ilgili yaşanan aksaklık aynı zamanda diğer dijital varlıkların da düşmesine neden oluyor.

Kripto para piyasalarında düşüş

Ethereum da düşüşten fazlasıyla etkilendi. 3500 dolar düzeyine kadar gerileyen kripto para devi hemen ardından kendisini 4 bin dolara atmayı başardı. Aslına bakacak olursak Bitcoin ile kıyaslandığında çok daha iyi bir performans sergiledi. Bitcoin ise şu sıralar 50 bin dolara yeniden ulaşmaya çalışıyor.

Tüm kripto paralarda korku havası hakim

Kripto paraların tamamında şu sıralar panik havası hakim. Bitcoin yüzde 20 düzeyinde düşünce diğerleri fazla tutunamadı. Sonuç olarak ortaya son derece olumsuz ve karamsar bir tablo çıktı.

Bitcoin önümüzdeki günlerde 52 bin dolar seviyesine geri gelemezse düşüş devam edecektir. Ancak bunun için balina hesaplarının da satış yapması gerekiyor. Şimdilik borsa kaynaklı gerçekleşen bu satışların yükselişe çok fazla olumsuz etki etmediğini söyleyebiliriz. Peki siz yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> En Başarılı 3 Kripto Para Alım ve Satım Stratejisi: Bu Yöntemler Kazandırabilir

>> Tesla 20 Bin Aracında Hata Tespit Etti: Ölümcül Olabilir