Tesla Elektrik Satışı Yapmaya Başlıyor! İşte Tüm Detaylar

Tesla Elektrik Satışı Yapmaya Başlıyor! İşte Tüm Detaylar

elektrikli araçlar tasarruflu
Google News Abone Ol

Otomotiv alanında lider şirketlerden bir tanesi olan Tesla elektrik satışı için gerekli bütün hazırlıkları tamamladı. Şirket dünya genelinde en önemli satış yapan kuruluşlardan bir tanesi olmak istiyor. İşte Tesla’nın yeni hizmet yöntemi ile ilgili bütün detaylar.

Birçok kişi Tesla’yı sadece otomobil üreten bir firma olarak tanıyor. Özellikle de Model 3 gibi araçları sayesinde çok büyük bir popülerlik kazanan şirket, aslında çok daha farklı alanlara yatırımlar yapıyor. Şirketin sadece araç bataryalarına yaptığı yatırım otomobil yatırımlarından çok daha fazla. Bu nedenle Tesla için sadece bir Otomotiv şirketi demek haksızlık olur. Son dönemlerde daha farklı alanlarda da yatırımlar yaptıklarını görüyoruz. Özellikle de elektrik dağıtımı ile ilgili yeni çalışmalar ortaya çıktı.

Tesla elektrik satışı İngiltere ile başlayacak

Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi olan elektrik, genellikle barajlardan ve doğalgaz gibi materyallerden elde ediliyor. Tüm bu materyaller çok pahalı olduğu için elektrik üretimi normalden kat kat fazla masraflı hale geliyor. Tesla ise bu konuda parlak bir fikre sahip. Şirket elektrik üretmek için güneş panellerini kullanıyor. Ancak bu paneller bildiklerinizden biraz daha farklı. Tesla elektrik satışı yapabilmek için normal panellerden en az 12 kat daha fazla verim alan özel güneş panelleri kullanıyor.

Tesla elektrik satışı

Şirket elektrik üretimi ile ilgili çalışmalarına Güney Avustralya bölgesi ile başlayacaktı. Ancak oradaki proje şu an duraklatıldı. Şirket yaklaşık olarak 50 bin çatı güneş paneli ile önemli bir elektrik enerjisi elde etme amacındaydı. Ne yazık ki çeşitli prosedürler nedeniyle buradaki projeye durdurulmak zorunda kalındı. Şimdi ise İngiltere üzerinden şirket çalışmalarını devam ettirmek istiyor.

Karbon emisyonunu neredeyse sıfıra indirecek araçlar üretmek isteyen Tesla, yeni projelerden vazgeçmiyor. Kendi araçlarının bataryalarını bile kendisi üreten firmanın dünya genelinde güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırma fikri var. Tesla elektrik satışı ise bunun sadece bir parçası.

Xiaomi Redmi Note 9S Nasıl Bir Telefon? 2499 TL Eder mi? İşte Yorumlar…

İngiltere yılın çoğu zamanında yağmurlu olması nedeniyle güneş enerjisi bakımından pek uygun değil. O nedenle Tesla biraz tepki toplayabilir diyebiliriz. Ancak daha önceki güneş enerjisi elde etme oranlarına bakıldığında İngiltere gerçekten de iyi bir seviyede. Burada asıl önemli olan güneş panellerinin kullanıcılara sunacağı verim. Tesla elektrik satışı yapılacak kadar iyi bir elektrik üretim elde ederse, bunu bütün Dünyaya yaygınlaştırmayı düşünüyor. Kim bilir belki de ilerleyen zamanlarda İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinde de Tesla elektrik üretimi yapabilir, ne dersiniz?


CEVAP VER