Xiaomi Redmi Note 9S Nasıl Bir Telefon? 2499 TL Eder mi? İşte...

Xiaomi Redmi Note 9S Nasıl Bir Telefon? 2499 TL Eder mi? İşte Yorumlar…


Xiaomi Redmi Note 9S, alıcısına ödediği bedelin karşılığını kat kat vermesi için tasarlanmış bir telefon. Orta segmentteki rekabet büyürken, Redmi Note 9S çoğu kişi için uygun fiyata yüksek performans ve kalite sağlamayı taahhüt ediyor.

Xiaomi Redmi Note 9S ile piyasaya rekabetçi bir ürün sokan firma fiyat konusunda da ince eleyip sık dokumuş gibi. Xiaomi için Redmi Note serisinin önemi bir başka. Xiaomi’nin dünya çapında büyük bir popülerlik kazanmasına yardımcı olan bu akıllı telefonlar halen popülerlik konusunda rakip tanımıyor. Redmi Note 4 telefonlar tüm üretim döngüsü boyunca 10 milyondan fazla satış rakamına ulaştı. Geçen yıl Redmi Note 7 ve 7 Pro en popüler modellerden biri haline gelmişti.

Xiaomi Redmi Note 9S, Note 7 Pro’da tanıtılan ve daha sonra Note 8 Pro’da yinelenen stilin doğrudan devamı olarak karşımıza çıkıyor. Bu tasarımın ayırt edici bir unsuru arka paneli. Degrade, yanardöner parlak cam Gorilla Glass 5 ve dik açılı bir aynaya benziyor. Tabii ki, bu yüzey parmak izi ve kir mıknatısı gibi. Ancak, lekeleri sürekli olarak temizlemek istemiyorsanız bu telefonu alınca bir de kılıf almalısınız.

Ana kamera modülü merkeze monte edilmiş. Bununla birlikte, dikey yerleştirme yerine, dört merceğin tümü bir dikdörtgenin içine yerleştirmiş ve flaşın altında bulunuyor.

Note 9S’deki büyük değişikliklerden bir tanesi yan parmak izi tarayıcısına geçiş. Güç anahtarında yerleşiktir bri parmak izi tarayıcısı. Telefonun kilidini açmak çok hızlı olacak gibi.

Xiaomi Redmi Note 9S Estetiğiyle Büyülüyor

Alt kenarda bir USB-C bağlantı noktası ve bir kulaklık girişi var. Solda iki nano-SIM kartın yanı sıra bir microSD kart için bellek yuvası var. Üst kenarda bir IR blaster da bulunmakta.

Genel olarak, Xiaomi Redmi Note 9S muhafazakar ancak estetik açısından hoş bir cihaz. Bununla birlikte, 209 g ağırlığının biraz hantal olduğu söylenebilir. Note 9S ‘in önünde işler biraz farklı. Ön kamera için 20:9 en boy oranına ve yuvarlak kenarlı daha büyük bir 6.67 inç ekrana görüyoruz. Çözünürlük ise Full HD+.

>> MIUI 12 İndirilebilir Sürümü İle Karşımızda! Peki Nasıl indireceksiniz?

Dört kamera modül, 8 megapiksel ultra geniş lens, 2 megapiksel derinlik sensörü ve 2 megapiksel makro sensörü içeriyor. Ancak, bu sefer ana lens 48 megapiksel. Ön kamera, 16 megapiksel çözünürlüklü makul özçekimler için yeterli gibi. Xiaomi video modunu da geliştirmiş. Cihaz saniyede 30 karede 4K’ya kadar net kareleri yakalayabiliyor. 21: 9 sinematik çerçeveleme modu ve dahili filtreler de dahil olmak üzere video yaratıcıları için yazılım eklentileri telefon içerisnde yer almakta.

Redmi Note 9S, Android 10 tabanlı MIUI 11 ile çalışıyor. MIUI’nin en iyi özelliği, kutudan çıkar çıkmaz büyük özelleştirilebilir işlevselliği entegre etmek. Hareketleri yönetme, tema ekleme, kilit ekranında etkin duvar kağıtları ayarlama, diğer kullanıcılar arasında hızlı dosya paylaşımı için yetkili bir dosya yöneticisi veya yazılım etkinleştirmek gibi.

Xiaomi, telefonlarında 4000 mAh büyük pillerin kullanımıyla diğer markalara da öncü oldu. Ve Redmi Note 9S bir adım daha ileri gidiyor. Bu kez 5020 mAh kapasiteye sahip, uzun bir günlük yoğun kullanım için veya hatta birkaç gün için fazlasıyla yeterli bir pil alabiliyorsunuz. Ne yazık ki cihazın şarj hızı 18 watt ile sınırlı. Cihazın pili tamamen şarj etmesi 140 dakika civarında sürebilir. 2 buçuk saat çok yüksek bir rakam. Redmi Note 9S migros sanal market fiyatı

Türkiye’de satışa çıkan ürün hali hazırda Migros sanal markette 64 GB’lık modeli 2399 TL 128 GB’lık modeli 2599 TL’den satışa sunulmuş durumda.

Sonuç Yorumu

Evet, uygun bir fiyata yüksek performans elde etmek istiyorsanız, Xiaomi Redmi Note 9S sizin için biçilmiş bir kaftan. Eksikleri var fakat bu eksikleri telafi edilebilecek şeyler. Cihaz özellikleri ve yetenekleri bakımından zengin. Kamera ortalamanın üstünde, sınıfının en iyi iç bileşenlerine de sahip.

>> 460 Dolar Değerindeki Cirque Du Soleil Gösterisini Ücretsiz İzleyin!


CEVAP VER