Tesla Sürücüsü Kazayı Bakın Nasıl Önledi! Müthiş Sürücülük Örneği Videoda

Tesla Sürücüsü Kazayı Bakın Nasıl Önledi! Müthiş Sürücülük Örneği Videoda

elektrikli araçlar tasarruflu
Google News Abone Ol

Kameralara takılan bir Tesla sürücüsü hakkında bütün detaylar gelmeye başladı. Onun yaptığı kıvrak hareket belki de birçok kişinin ölmesine engel oldu. İşte oldukça ilginç görüntülerin detayı.

Araç kullanmak gerçekten de göründüğü kadar kolay bir iş değil. Genellikle direksiyon hakimiyetine iyi oranda sahip olmakla birlikte aynı zamanda çok dikkat istiyor. Aracınız kazalara karşı iyi bir koruma sağlayabilecek potansiyelde olursa, çok korkmanıza gerek yok. Fakat bunun yerine daha eski modelleri kullanıyorsanız, kaza yapma riskiniz çok daha artacaktır. Bu durumu kanıtlayan bir Tesla videosu sosyal medyanın gündemine düştü.

Tesla sürücüsü kazadan kıl payı kurtuldu

Günlük hayatta birçok kez kazadan kurtulmuş olabilirsiniz. Ancak bir Tesla kullanıcısının ölümden kıl payı kurtulması bunun en absürt örneğidir. Şirket genellikle araçlarını kullanan kişilerin oto pilot açmasını öneriyor. Böylece kaza riskinin çok daha düşük miktara ineceğini düşünüyor. İnsan hareketleri çok hatalı olabildiği için otomatik pilot bu hataları neredeyse sıfıra indirir.

Tesla sürücüsü

Almanya’da otoyolda hareket eden bir Tesla aracı önündeki otomobili sollamak istedi. Ancak tam o anda ön taraftaki bir başka otomobil aynı hareketi yapmak isteyince işler karıştı. Tesla sürücüsü ani bir manevra ile ona çarpmaktan kurtuldu. Böylece büyük bir kazanın önüne geçildi. Eğer tam o anda hızlı bir hareket yapmasaydı, muhtemelen zincirleme kazaya neden olacaktı.

460 Dolar Değerindeki Cirque Du Soleil Gösterisini Ücretsiz İzleyin!

Hikayeyi ilginç kılan taraf bu kişinin oto pilot açık değilken böyle bir manevra yapması oldu. Refleksleri son derece güçlü olan bu adam böylece kazadan kıl payı kurtulmuş oldu. Tesla araçlarındaki oto pilot yan taraftan veya karşıdan bir nesne geldiğinde hızlıca manevra yapabiliyor. Refleksleri bir insanın refleksine göre en az 10 kat daha güçlü olan oto pilot böylece kazaları neredeyse sıfıra kadar indiriyor. Tesla tüm bu özellikleri sayesinde dünyanın en güvenilir araçları içerisinde yer alıyor. Hatta Norveç Tesla araçları çok güvenli olduğu için Tesla sürücüsü için sigortalatma gereği bile duymuyor. Şirketin bu kadar güçlü bir güven duygusu yaratmasındaki en önemli etken, hiç şüphesiz kaza oranları. Dünyanın en düşük kaza oranları Tesla araçlarında diyebiliriz. Videoyu sizler için hemen aşağıya bıraktık. İzledikten sonra fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER