Tesla Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil Üzerinde Çalışıyor!

Tesla Uygun Fiyatlı

Tesla uygun fiyatlı elektrikli otomobil modeli üzerinde çalışıyor. İddialara göre söz konusu model tam otonom olacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Elon Musk’ın Tesla’sı günden güne büyüyor. Elektrikli otomobil sektöründe lider markalar arasında yer alan şirket, özellikle otonom sürüş konusunda da hayranlarına yeni teknolojiler sunmayı amaçlıyor. Bildiğiniz üzere otonom sürüşlerde 5 farklı seviye yer alıyor. Şuaınki piyasaya sürülen araçların 3. seviye otonom sürüşe uygun olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü 3. seviye otonom sürüşte bazı durumlarda çevresel algılama yetenekleri yer alıyor. Örneğin yavaş giden bir aracı geçerken hızlanabilir. Az sayıda modda araç kendi hareket edebiliyor olsa da sürücüye ihtiyaç vardır.

Tesla uygun fiyatlı elektrikli otomobil üzerinde çalışıyor! Tesla’nın yakında piyasaya sürülmesi beklenen uygun fiyatlı elektrikli otomobil aracı ise, hem boyut olarak Mini bir yapı ile gelecek hem de teknolojisi olarak, önceki modellerden daha yüksek teknolojiler sunacak. Örneğin bugüne kadar tanıtılan Tesla modellerin hepsinden, otonom teknolojisi tarafında daha önde olacak. Bu teknolojisi fiyatı etkileyecek mi diye soracak olursanız, Tesla’nın tanıtacağı en uygun fiyatlı elektrikli otomobil modellerinden biri olduğunu söyleyelim. İşte Musk’ın anlattığı Tesla’nın yeni Mini elektrikli otomobili hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar. 

Tesla Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil Üzerinde Çalışıyor!

Tesla uygun fiyatlı elektrikli otomobil üzerinde çalışıyor! Elon Musk araba hakkında daha fazla bir şey söylemedi. Ancak bu, Musk’ın bütçe dostu bir elektrikli otomobil sunma sözü verdiği ilk sefer değil. 2020 yılında Tesla, tamamen otonom olacak ve 25.000 dolardan daha ucuza mal olacak düşük bütçeli bir araba yapmayı planladığını duyurdu. Şirket, otomobili 2023 yılına kadar üç yıl içinde teslim etme sözü verdi.

Tesla Uygun Fiyatlı

Gayri resmi olarak Tesla Model 2 olarak adlandırılan düşük bütçeli otomobil, yaklaşık
42.990 $ ile şirketin en ucuz elektrikli otomobili olan Tesla Model 3’ten daha küçük ve daha ucuz olacak. Uzmanlar, Model 2‘nin Model 3‘e göre daha küçük bir bataryaya ve daha küçük bir gövdeye sahip olacağını tahmin ediyor. Ayrıca Model 3‘e göre yüzde 30 daha hafif olacak. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> PayTR’ın yeni CEO’su Merve Tezel oldu