Xiaomi Yalan Makinesi Üretecek!

Xiaomi Yalan Makinesi

Xiaomi yalan makinesi üretecek. Xiaomi’nin aldığı patent, öğrenci hareketiyle yalanları tespit edebilecek. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar. 

Yalan makinesinin birinin yalan söyleyip söylemediğini tespit etmek için kullanıldığını biliyor olabilirsiniz. Yalan makinesinin icadı, 1921 yılına dayanıyor. İlk yıllarda, günümüz dünyasında karşımıza çıkan kadar gelişmiş bir yalan makinesi yer almıyordu, fakat temel inşasının aynı mantık temelinde ilerlediğini belirtelim. Kişinin, davranışları nabız durumuna göre bir yorum yapma özelliği taşıyor.

Bununla birlikte, Xiaomi’den alınan yeni bir patent, birinin doğruyu söylediğini tespit etmek için gözbebeği hareketlerini kullanan daha güçlü bir yalan makinesi geliştirme planlarını gösteriyor. Tabii ki bu cihazın henüz geliştirilmediğini fakat alınan patentin, böyle bir makinenin çıkabileceği yönünde. Detaylar burada. ITHome tarafından bildirildiği üzere Xiaomi, şirkete teknoloji veya yönteme ilişkin fikri mülkiyet hakları veren bir “yalan makinesi yöntemi, cihaz, mobil terminal ve veri taşıyıcı” için bir patent aldı.

Xiaomi Yalan Makinesi Üretecek!

Xiaomi yalan makinesi üretebilir. Patent özeti, bir mobil istasyonda kullanım için bir yöntemi açıklar. Sahte algılama işlemi sırasında yüz görüntülerini yakalamak ve öğrenci hareketini izlemek için kullanılan bir telefoto panoramik kamera içerir. Xiaomi logosu işaretleme Yöntem, telefoto panoramik kameranın çekim açısının, test edilen kişinin yüzüne odaklanacak şekilde ayarlanmasını içerir. Kamera, kişinin yüzünün fotoğrafını çeker ve gözbebeklerinin hareketini izler. Cihaz daha sonra öğrencinin yörüngesini analiz eder ve yalan söylediğini gösteren belirli bir koşulu karşılayıp karşılamadığını belirler.

Patent, cihazın bir mobil terminale (akıllı telefon gibi) nasıl entegre edilebileceğini açıklar ve cihazla kullanıcı deneyimini iyileştirebilecek basit ve etkili bir yanlış algılama işlevi sağlar. Deneyimsiz kişiler için, birinin yalan söylediğini tespit etmek için göz hareketleri ve gözbebeği genişlemesi etkili bir şekilde kullanılabilir. Bir araştırmaya göre, bir kişinin gözbebekleri uzanırken orijinal gözbebek çapının yüzde ila 8’ini genişletiyor ve kişi soru sormadan önce ilk göz kırpma hızından 8 kat daha hızlı göz kırpıyor. Bu fizyolojik reaksiyonlar, yalan söylemenin olası göstergeleridir.

İlgili Haberler

>> PayTR’ın yeni CEO’su Merve Tezel oldu