Yazılım testlerine yaratıcı çözümler; TesterYou hizmete başladı

Yazılım testlerine yaratıcı çözümler; TesterYou hizmete başladı

PAYLAŞ
Yazılım testleri, TesterYou

Yazılım alanında uzun yıllara dayanan deneyimlerin ardından kurulan TesterYou, yazılım geliştirme ve testleri süreçlerine yeni ve innovatif bir bakış getirmek üzere hizmet hayatına başladı.

Yazılım sektöründe uzun yıllar önemli başarılara imza atan Barış Sarıalioğlu ve Tolga Mırmırık’ın yeni hayata geçirdikleri TesterYou firması, sektöre yepyeni bir soluk getiriyor. TesterYou’nun gelişmiş test süreçleri ve uygulama metodolojileri ile daha verimli, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan yazılım süreçlerine ulaşmak mümkün oluyor.

Yazılım sektörü profesyonellerinin katılımı ile gerçekleştirilen TesterYou’nun özel tanıtım gecesinde, sektörün gelişimi ve gelecek süreçte yazılım kalitesine etkileri görüşüldü. Kariyer.net GMY ve CTO’su Mert Hekimci, Türkiye Finans CIO’su Mustafa Bezeklioğlu; Yapı Kredi Altyapı ve İşletim Gruplar Direktörü Önder Haydaroğlu ve Doğuş Teknoloji EVP’si  Levent Erdoğan da; katılımcılar ile bu konudaki vizyonlarını paylaşarak yazılım süreçlerindeki kalite ve yazılım testlerinin önemine değindiler.

Uluslararası arenada ülkemizi temsil edecek bir marka ile yazılım testi alanına farklı bir bakış açısı getireceklerine değinen TesterYou Kurucu Ortağı Barış Sarıalioğlu; “TesterYou, yazılım testi konusunda uzun ve kısa süreli danışmanlık; yine aynı şekilde kurumlara personel desteği ve dış kaynak hizmeti, özel eğitim/etkinlik hizmetleri sunan bir firma olarak çalışmalarına hızla başladı” diye belirtti.

Yazılım testlerinin yapılması; nihai ürünün kullanıcılara daha hatasız ulaşmasını sağlarken olası hataların henüz meydana gelmeden düzeltilmesine imkan tanıyor. Bu süreç, üretici firmanın kaynaklarını daha verimli kullanmasını mümkün kılarken projelerinin planlanan bütçe ve zaman içinde bitirilmesine yardımcı oluyor. Bu da üretici firma için zaman ve bütçe tasarrufu sağlıyor.

2000’li yılların başından itibaren yazılım testi alanı, öncelikle Amerika Birleşik Devletleri ardından da Hollanda, Almanya, İngiltere, İspanya ve Fransa gibi batı Avrupa ülkelerinde çok büyük ivmeler kazandı. Türkiye’de ise özellikle son 10 yıldır çok önemli gelişmeler gözlemleniyor. Başta bankacılık ve finans, savunma sanayi, telekomünikasyon, sigortacılık, yüksek teknoloji ürün üretimi gibi alanlar olmak üzere önemli yazılım ve yazılım testi yatırımları göze çarpıyor. Bu kurumların birçoğu kurum içinde yazılım testi ve kalite ekiplerine sahip olmalarının yanı sıra dışarıdan danışman ve uzman olarak çalışan hizmet sağlayıcılardan da destek alıyor.

TesterYou, diğer yazılım test hizmeti sağlayıcılarından farklı olarak konu odaklı çözümler üretmek üzere yola çıktı. Sunduğu hizmetleri test ve kalite odağıyla sunacak TesterYou; danışmanlık ve eğitim için kullandığı profesyonellerin dünya genelinde önemli projelere imza atmış, konunun uzmanları olmasıyla ön plana çıkıyor. Örneğin test otomasyonu alanında hizmet almak isteyen bir kuruma sadece yerel kaynaklarla değil; global ağda da yer alan destekçileriyle hizmet vermesi TesterYou’yu özel ve farklı kılıyor.

Teknoloji alanında çalışan yeteneklere techtalent ile daha kolay ulaşılacak


CEVAP VER