BT çözüm sağlayıcıları Cisco Leaders Meeting etkinliğinde buluştu

BT çözüm sağlayıcıları Cisco Leaders Meeting etkinliğinde buluştu

PAYLAŞ

100’ün üzerinde BT çözüm ortağı Tech Data ve Cisco tarafından düzenlenen ve Sapanca’da gerçekleştirilen Cisco Leaders Meeting etkinliğinde buluştu.

Tech Data ve Cisco tarafından üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen Cisco Leaders Meeting etkinliğinin açılış konuşmasını Tech Data Türkiye Genel Müdürü Hakkı Eren yaptı. Eren sözlerine Tech Data ve Cisco’nun yakın işbirliğinden bahsederek başladı. İşbirliği çerçevesinde dünyada 1 milyar dolarlık bir pazar oluşturduklarında bahseden Eren, Türkiye’de de işbirliklerinin büyüyen bir şekilde devam ettiğini söyledi. “Tech Data bünyesinde 12 kişilik yetkin bir Cisco ekibi kurduk. Ekibimiz sayesinde Cisco ürünleriyle ilgili gelecek tüm taleplere karşılık verebilecek durumdayız. Cisco’nun tüm cihazlarına bünyemizde test imkânı sunuyoruz. Ayrıca Cisco ürünlerinin stokunu tutmaya başladık ve gelecek taleplere stokumuz sayesinde hemen cevap verebileceğiz. Tüm bunlarla birlikte aylık abone sistemine destek sunuyoruz. Bu destek sayesinde çözüm ortaklarımızın işi çok daha kolaylaşacak” dedi.

Cisco inanılmaz bir değişimden geçiyor!

Ardından sözü devralan Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, Türkiye’nin genel durumundan bahsederek sözlerine başladı. Üst düzey yöneticilerle yaptığı konuşmalardan bahsederken BT satın almalarıyla ilgili genel durumdan da söz etti. 2018 yılının acil ihtiyaçlar dışında satın alma konusunda iyi geçmeyeceğini belirten Kıvılcım, 2019 yılının da yatırımlar konusunda pek parlak geçmeyebileceğinin altını çizdi. Fakat güvenlik konusunda yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini de unutmamamız gerektiğini belirten Kıvılcım, firmaların yatırımlarını düşürse de güvenlik konusunda alacakları tedbirler için hiçbir şeyden kısmayarak yatırım yapacaklarını söyledi. Cisco Türkiye olarak yatırımlarına devam ettiklerini ve geçtiğimiz dönemde inovasyon merkezi açarak büyük bir yatırım daha yaptıklarını belirtti.

Kıvılcım sözlerine şöyle devam etti: “Müşteri deneyimi ölçüp beklentiye göre ürünlerimizi dizayn etmemiz gerekiyor. Dijital dönüşüm sadece firmalar için değil bizler için de önemli. Bu bağlamda Cisco inanılmaz bir değişimden geçiyor, her şeyin verisini toplayıp daha iyi çözümler sunmak için analiz ediyoruz. Eğer günümüz gelişmelerine ayak uyduramazsak 5 yıl sonra var olamayız, ne biz ne de sizler. Tech Data Türkiye, Cisco’nun tüm portföyüne sahip ve bu konuda yol haritaları bizimle tam uyuşuyor. Aynı zamanda destek konusunda da yatırım yapıyorlar ve bu konuda da sorun yaşanmayacak.” Cisco Leaders Meeting

Cisco Leaders Meeting

Konuşmacıların ardından gerçekleşen panelde Tech Data ve Cisco üst düzey yöneticileri Türkiye’de gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsettiler. Paneli yöneten Hakkı Eren, panel konuşmacılarına güncel çalışmalarıyla ilgili sorular yöneltti. Panel çerçevesinde konuşulan önemli konulardan biri Tech Data Türkiye’nin Cisco B2B platformunun çok yakında faaliyete geçeceğiydi. Buna ek olarak Cisco ekosistemindeki iş ortaklarının yetenek seviyesinin artırılması ve bu konuda Tech Data tarafından yapılan çalışmalardan bahsedildi. Tech Data’nın sahip olduğu dijital platformların Cisco ekosistemine sağlayacağı faydaların da altı çizildi. Bu platformlar sayesinde Cisco çözüm ortakları birçok yeteneğe sahip olacak.

Panel katılımcıları: Bolga Parlar Tech Data Satış Direktörü, Hülya Güven Cisco Türkiye Commercial Satış Direktörü, Onur Akın Cisco Enterprise Satış Direktörü, Uğur Batı Cisco Türkiye Kamu Satış Direktörü, Ersoy Öner Cisco Türkiye Kanal Satış Direktörü, Emre Özbek Cisco Türkiye İnovasyon Merkezi Direktörü, Emre Yükselci Cisco Türkiye Kanal Satış Lideri, Aytaç Düzgün Tech Data Satış Müdürü.
Panelin ardından Cisco’nun sunduğu çözümlerin detaylarının anlatıldığı oturumlar yapıldı. Bu oturumların başlıklarına bakacak olursak: Cisco Data Center Ailesi, Cisco Security Ailesi, Cisco Enterprise Network Ailesi, Meraki (Bulut Platformu), Cisco Collaboration Ailesi.  Cisco Leaders Meeting

Tech Data Türkiye Cisco Ekibi

Cisco Leaders Meeting


CEVAP VER