TikTok Music Yeni Dijital Müzik Servisi ve Abonelik Ücreti

TikTok Music yeni dijital

TikTok Music yeni dijital müzik servisi sunacak. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’un geliştiricisi ByteDance, yeni bir dijital müzik servisi olan TikTok Music’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bu servis, Spotify ve YouTube Music gibi platformlara rakip olacak. TikTok Music’in abonelik ücreti ve sunacağı özellikler de belli oldu.

TikTok Music Yeni Dijital Müzik Servisi

TikTok, kısa video içerikleriyle milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir platformdur. ByteDance, geçtiğimiz yıl ticari marka başvurusunda bulunmuş ve şimdi de TikTok Music adında yeni bir dijital müzik servisi sunmaya hazırlanıyor.

TikTok Music yeni dijital

Brezilya ve Endonezya’da başlayacak olan TikTok Music, Universal Music Group, Warner Music Group ve Sony Music gibi büyük şirketlerin parçalarını içeren bir şarkı kütüphanesine sahip olacak.

TikTok Music kullanıcıları, bu yeni müzik servisiyle TikTok hesaplarını senkronize edebilecekler. Şarkıları indirebilecek, diğer platformlarda paylaşabilecek ve TikTok’ta viral olan şarkıların tam sürümlerini dinleyebilecekler. Ayrıca, kişiselleştirilmiş müzik önerileri, gerçek zamanlı şarkı sözleri, arkadaşlarla aynı anda şarkı dinleme ve diğer dijital müzik servislerinden şarkıları içeri aktarma gibi çeşitli özelliklere de sahip olacaklar.

TikTok Music Yeni Dijital Müzik Servisi Fiyatı

TikTok Music, ByteDance’ın mevcut dijital müzik servisi Resso’nun yerini alacak ve Brezilya’da aylık 3,49 dolar, Endonezya’da ise aylık 3,25 dolardan kullanıcılara hizmet sunacak. Ücretsiz bir seçenek bulunmayacak, ancak 1 aylık deneme süresi sunulacak.

TikTok Music’in hangi ülkelerde hizmet vereceği henüz açıklanmadı, ancak TikTok’un Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesi olduğu düşünüldüğünde, ülkemizde de hizmet sunma olasılığının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. TikTok Music, kullanıcılarına farklı bir dijital müzik deneyimi sunarak müzik dünyasında yeni bir rekabet alanı yaratmaya hazırlanıyor.

İlgili Haberler:

>> TikTok Davet Linki 4.000 TL Kazanma Fırsatı Sunuyor | Uygulama Adımları