Yapay Zeka Dünyasında Yeni Bir Adım: OpenAI GPT-4’ü Genel Kullanıma Açtı

ChatGPT İle Ne Yapabilirim

Yapay zeka dünyasında yeni bir adım atıldı. Yapay zeka şirketi OpenAI, son duyurusunda, GPT-4’ün artık “başarılı ödeme geçmişi olan” tüm OpenAI API geliştiricileri tarafından erişilebilir olduğunu duyurdu.

Kullanıcıların uzun süredir GPT-4’e erişim talepleri olduğunu belirten OpenAI, “Sohbet tabanlı modellerin her türlü kullanım durumunu destekleyebileceği bir gelecek hayal ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yapay Zeka Dünyasında Yenilik

GPT-4, OpenAI’nin önceki GPT modelleri gibi, hem OpenAI’nin lisansladığı veriler hem de halka açık veriler kullanılarak eğitildi. Ancak en iyi yapay zeka modellerinde olduğu gibi, GPT-4’ün de kusursuz olmadığını belirtmek önemlidir. Zaman zaman hata yapabilir ve akıl yürütme süreçlerinde zorluklarla karşılaşabilir.

Yapay zeka dünyasında

OpenAI’nın ileride, geliştiricilere daha az yetenekli metin oluşturma modelleri olan GPT-4 ve GPT-3.5 Turbo üzerinde ince ayar yapma imkanı sağlayacağı medyada yer aldı. Bununla birlikte, şirket 4 Ocak 2024’ten itibaren bazı OpenAI modellerini kullanımdan kaldırma kararı aldı. Eski modelleri kullanan kullanıcıların, 4 Ocak tarihine kadar manuel olarak entegrasyonlarını yükseltmeleri gerekecek.

Yapay Zeka Dünyasında GPT-4 Rüzgarı

OpenAI, kullanıcıların modeller arasında geçiş sürecini sorunsuz hale getirmek için çalıştığını belirtti ve “Yakın zamanda eski modelleri kullanan geliştiricilere ulaşacak ve yeni tamamlama modelleri erken testlere hazır olduğunda daha fazla bilgi sağlayacağız” şeklinde açıklama yaptı.

Bu adımlarla birlikte OpenAI, yapay zeka dünyasında önemli bir ilerleme kaydetmeye devam ediyor ve geliştiricilere daha fazla olanak sunarak geleceğe yönelik hedeflerini gerçekleştirme yolunda ilerliyor.

İlgili Haberler:

>> YouTube Eğitim Videolarında Yapay Zeka Desteği ile Interaktif Deneyim Sunuyor