TikTok Şifre Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır (2021 Güncel)

TikTok Türkiye'ye ödediği vergiyi

Tüm dünyada büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan TikTok, şifre yenileme işlemi bakımından büyük kolaylık sağlıyor. Hadi gelin şifrenizi nasıl yenileyeceğinize birlikte göz atalım.

Her geçen gün daha fazla kullanıcı kazanan TikTok platformu birçok özellik sunuyor. Kısa videolar çekerek takipçi kazanılan ve eğlenceli zaman geçirilen bu platform özellikle Z kuşağının gözdesi. Videoları son derece eğlenceli bir hale getirebilen bu uygulama yeni özelliklerle daha fazla kullanıcı kazanmayı başarıyor.

Her ne kadar genellikle sorunsuz bir giriş yapılabilse bile yine de bazen şifre yenileme işlemi gerekebiliyor. Bu tür durumlar için iki farklı bir yolun olduğunu söyleyebiliriz. Bu iki yöntemden en az birini uygulamanız halinde şifrenizi yenilemeniz mümkün.

TikTok şifre yenileme işlemi: Girişten sonra

TikTok platformuna giriş yaptıktan sonra şifreyi sıfırlamak biraz daha kolay. Bunun için yapmanız gereken sadece birkaç adım var. Bunları uygularsanız hızlıca şifrenizi yenileyebilirsiniz.

TikTok şifre yenileme işlemi

  1. Öncelikle hemen sağ alt kısımda yer alan profil bölümüne tıklayın.
  2. Hemen ardından yine sağ üst köşede bulunan 3 satırlı simgeye dokunun.
  3. Burada bir panel açıldığını görebilirsiniz. Hesabını yönet > şifre adımlarını takip ederek ihtiyacınız olan kısma gelebilirsiniz.
  4. Burada yapmanız gereken şifrenizi sıfırlamak için gerekli talimatları takip etmek. Kısa bir süre içerisinde şifreniz yenilenecektir.

Güçlü şifreler her zaman için sizi güvende tutar. Bu nedenle kesinlikle şifre belirlerken güçlü kombinasyonlar kurmanızı öneriyoruz.

Giriş yapmadığınızda şifre yenileme

TikTok platformuna giriş yapmadan şifrenizi değiştirmek mümkün. Bunun için öncelikle kaydol bölümüne dokunmanız gerekiyor.

  • Sayfanın en alt kısmında bulunan giriş yap bölümüne tıklayın.
  • Telefon / e-posta / kullanıcı adını kullan kısımlarını takip edip gerekli işlemleri tamamlayın.
  • Hemen ardından E-posta / Kullanıcı adı şeklinde ilerleyin.
  • Burada karşınıza şifrenizi mi unuttunuz öğesi çıkacak, buraya tıklayın.
  • Son olarak telefon numarası veya e-posta ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi TikTok üzerinden şifrenizi yenilemek son derece kolay. Bununla ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> YouTube vs TikTok Rekabeti İyice Kızışıyor: Araştırma Sonuçları Ortaya Çıktı

>> TikTok fenomenleri sopalarla birbirine girdi: “Sen benim kim olduğumu biliyor musun” (Video)