126 Bin Dolarlık Kripto Para Buhar Oldu: Dolandırıcılığın Böylesi Görülmedi

Kripto paralara vergi

126 bin dolarlık kripto para ortadan kayboldu. Konuyla ilgili paylaşım yapan mağdur başına gelenleri anlattı. Hadi gelin hem onun hikayesine hem de konuyla ilgili diğer ayrıntılara birlikte bakalım.

Kripto para dünyası genellikle son derece güvenilir olmaları ile biliniyor. Özellikle şifreleme yöntemleri sayesinde dolandırıcılık ve hırsızlık yöntemleri bertaraf edilebiliyor. Fakat gerekli güvenlik önlemleri alınmadığında çok büyük vurgunlar ile karşılaşmanız mümkün. Bir internet sitesinde paylaşım yapan kripto para cüzdanı kullanıcısı dolandırıldığını açıkladı.

Kendisi Binance hesabından yaklaşık bir yıldır kullandığı Metamask’a 126 bin dolar kripto para gönderimi yaptı. Bu paranın sorunsuz bir şekilde cüzdana ulaştığını fakat kendisi uyuduktan sonra hesabında hiç parasının kalmadığını söyledi. Bu olay onun başına ilk defa geliyor. Kendisi dolandırıldığını sonradan fark etti

126 bin dolarlık kripto para aniden kayboldu

Yaptığı açıklamalarda olayın detayını anlattı. Dolandırıcı kişi kendi hesabı üzerinden birçok işlem yaptı. 60 ila 200 dolar arasında olan bu işlemler fark edilecek gibi değil. Çok fazla işlem olması nedeniyle parasının parça parça götürülmesine müdahale edemedi. Sabah uyandığında hesabında para olmadığını gördü.
Pancakeswap ya da Metamask’taki güvenlik açıklarından faydalanılma ihtimalinin olduğunu belirtti.

126 bin dolarlık kripto

Yaptığı açıklamalara bakıldığında kendisinin korsan yazılıma bulaşmadığı ve virüs alabilecek işlere girişmediği belirtildi. Yani problemin tamamen akıllı hesaplarda olduğunu söyledi. Ona göre bu tür platformlarda büyük güvenlik açıkları var. Her ne kadar kendisi tarafından böyle bir teori ortaya atılsa bile yine de gerçek farklı olabilir.

Akıllı cüzdanı sitelere bağlarken dikkatli olun

Akıllı cüzdan ve borsalar kullanırken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Aksi halde beklenmeyen sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Akıllı cüzdanınızı her siteye bağlamayın. Yoksa bu adamın yaşadığı tuhaf dolandırıcılık problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Genellikle akıllı cüzdanlar bile riskli olarak görülüyor. Bu tür cüzdanları başka sitelere bağlarken mutlaka dikkatli olmanızı öneriyoruz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Deprem Yaşandı: Sert Düşüş Var

>> Apple’ın Kilit İsmi Kripto Paralar Hakkında Konuştu: Yükseliş Beklentisi Oluştu